100, 200, 300 czy więcej? Jakiej prędkości internet wybrać?

1
547
zdjęcie poglądowe MM

Prędkość – lub inaczej przepustowość – połączenia internetowego to jedno z podstawowych kryteriów wyboru taryfy operatora. Obecnie na rynku dostępny jest internet światłowodowy, którego prędkość osiąga nawet 1 GB/s. Dla wielu z nas jest to wymarzony pakiet, ponieważ kierujemy się starą jak świat zasadą: im więcej, tym lepiej. Czy jednak faktycznie tak rozbudowany transfer danych jest potrzebny każdemu? Podpowiadamy, kto nie będzie mógł bez niego funkcjonować, a kogo w zupełności zadowolą niższe prędkości.

 

100 Mb/s – kto zadowoli się taką prędkością?

Prędkość 100 Mb/s może wydawać się naprawdę niewielka, szczególnie w kontekście dostępnych obecnie superszybkich połączeń. To podstawowa i, nie da się ukryć, jedna z najtańszych dostępnych opcji. Dla wielu osób może się ona wydawać niewystarczająca, jednak mnóstwo osób z powodzeniem się nią zadowoli. W istocie 100 Mb/s to idealne rozwiązanie dla tych z nas, którzy z internetu domowego korzystają sporadycznie. Świetnie sprawdzi się podczas przeglądania stron internetowych i korzystania z social mediów. Doskonale także nada się do przeglądania materiałów dostępnych na YouTube czy sporadycznego oglądania pełnometrażowych filmów przez internet. Podsumowując – wybór tego pakietu powinni rozważyć właściciele dwuosobowego gospodarstwa domowego, którzy sporadycznie i rekreacyjnie korzystają z internetu.

200 – 300 Mb/s – dla kogo taka prędkość internetu?

Bardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na internet w prędkości od 200 do 300 Mb/s. Jest to rozwiązanie dla rodzin, które regularnie korzystają z sieci. Taka prędkość jest w stanie pozwolić na komfortowe korzystanie z internetu przez kilka urządzeń naraz. Pozwala na stosunkowo szybkie i płynne przesyłanie i ściąganie plików o większej wielkości, a także na bezproblemowe oglądanie filmów i seriali nawet na dwóch urządzeniach. Wybór pakietu w takiej prędkości jest z pewnością wygodnym, a także ekonomicznym rozwiązaniem.

Internet powyżej 300 Mb/s – w jaki sposób można go wykorzystać?

Wybór pakietu internetowego o prędkości powyżej 300 Mb/s to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość usług, a duża część ich codziennej aktywności, także zawodowej, odbywa się w internecie. Obecnie internet światłowód dostępny jest w prędkości nawet od 1 Gb/s, dlatego mogą korzystać z niego osoby, których wymagania w sieci są bardzo wysokie. Taka prędkość internetu pozwala na bezproblemowe wysyłanie i odbieranie bardzo dużych ilości danych, dlatego sprawdzi się zarówno u osób, które nagrywają własne filmiki na YouTube, jak i dla tych, które ściągają ciężkie gry na komputery lub konsole. Internet o dużej prędkości jest także niezbędny dla osób, które – czasowo lub na stałe – pracują w domu. Bardzo często wiąże się to bowiem z wykorzystywaniem dużej ilości danych. Na takie rozwiązanie powinny zdecydować się także duże rodziny, w których wiele osób korzysta z internetu domowego w bardzo różnych celach. Pozwala to na płynne oglądanie filmów na serwisach stremingowych, nawet w momencie, kiedy osoba w pokoju obok ściąga duży plik a inna wysyła pakiet dokumentów do klienta.

Obecne pakiety internetowe, takie jak te dostępne w ofercie UPC, pozwalają na całkowite dopasowanie prędkości połączenia do własnych potrzeb. Nie musimy więc przepłacać na oferty, których potencjału nie wykorzystujemy. Jednocześnie oferowane pakiety świetnie spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy w internecie spędzają mnóstwo czasu i zależy im na płynności transferu.

-/Materiał partnera/-MM

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here