Złodzieje na gościnnych występach

0
877

Dwóch 37- latków już usłyszało zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

 

Do zatrzymania sprawców kradzieży elektronarzędzi doszło w piątek (03.12.br.) na terenie marketu budowlanego w Lubaniu. O zdarzeniu lubańską policję poinformował ochroniarz sklepu, który ujawnił kradzież i zatrzymał sprawców.

„Łupem podejrzanych padła wiertarka oraz wiertarko-wkrętarka o łącznej wartości około 820 zł. Przybyły na miejsce patrol prewencji przewiózł mężczyzn na jednostkę policji. 37- latek oraz jego rówieśnik spędzili noc w policyjnej celi.” – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która dodaje iż obaj zatrzymani, to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego.

Policjant nadzorujący sprawę przedstawił im zarzut kradzieży mienia za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jednak jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za przestępstw przeciwko mieniu i działał w warunkach recydywy. Przewidziana kara dla niego wzrośnie o połowę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here