Zgłosił kradzież auta. Grozi mu 5 lat więzienia

2
1309

W marcu 2021 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu typu bus. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, iż mężczyzna nie jest ofiarą kradzieży, a wręcz sam przyczynił się do zniknięcia samochodu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia kradzieży auta, w marcu 2021 roku, sprawą zajęli się policjanci z pionu kryminalnego lwóweckiej komendy. Między innymi dzięki monitoringowi na terenie jednej z posesji w miejscowości, w której miało dojść do zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że okoliczności zniknięcia Renault nie pokrywają się z wersją wydarzeń przedstawioną przez zgłaszającego. Jak się okazało 40- letni mężczyzna z powiatu legnickiego, który pozostawił swój pojazd w okolicy cmentarza w Dłużcu (gm. Lwówek Śląski), a następnie zgłosił kradzież, sam przyczynił się do jego zniknięcia.

Po wyjaśnieniu sprawy, zmianie uległ status zgłaszającego. Nie jest on już ofiarą przestępstwa, lecz jest osobą podejrzaną o popełnienie przestępstwa. W dniu wczorajszym usłyszał zarzuty złożenia fałszywego zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here