Zgłoś swoje uwagi do projektu DW297 Lwówek Śląski – Pasiecznik

9
1549
Pławna objazd Jelenia Góra

Jak ma wyglądać nowa droga wojewódzka z Lwówka Śląskiego do Pasiecznika? Którędy ma zostać poprowadzona?

 

Trwają prace projektowe dotyczące inwestycji pn.: Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 297 na odcinku od km 90+300 do km 110+550 (Lwówek Śląski-Pasiecznik). Rok temu wyłoniony został wykonawca, który do czerwca 2021 roku ma sporządzić trzy warianty przebiegu planowanej przebudowy trasy:

Wariant nr 1 – Początek opracowania km 90+300 (Lwówek Śląski), koniec opracowania km 110+550 (do odcinka przebudowanego – tablica informacyjna Pasiecznik). W wariancie tym ma zostać uwzględniona przebudowa i rozbudowa istniejącej drogi wojewódzkiej po istniejącym śladzie z budową:

  • niezbędnej infrastruktury tj.: chodnik, zatoki autobusowe, kanalizacja itp.,
  • poszerzeń istniejącej drogi,
  • korekta istniejących skrzyżowań w celu poprawy warunków bezpieczeństwa,
  • korekty łuków poziomych (poszerzenia zgodnie z klasą drogi) dodatkowych pasów ruchu do wyprzedzania pomiędzy miejscowościami Golejów i Wojciechów (przed wzniesieniem z dwóch stron)

Niezwykle ciekawie wygląda drugi z wariantów, który zakłada wyznaczenie nowego przebiegu drogi wojewódzkiej (obejść) w miejscowościach, w których ze względu np. na zabudowę nie ma możliwości poszerzenia pasa drogowego w celu dostosowania drogi do kategorii drogi wojewódzkiej tj. w miejscowościach Pławna Dolna i Golejów.

Wariant nr 3 jest połączeniem wariantów nr 1 i 2. Szczegóły elementów, które będzie zawierało owe połączenie ma zostać opracowane po konsultacji z DSDiK i po prezentacji wcześniejszych wariantów.

Nowa droga wojewódzka nie będzie drogą szybkiego ruchu. Zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei prędkość projektowa w terenie niezabudowanym ma wynieść:

  • 70 km/h – dla odcinków w miejscach o wystarczającej szerokości pasa drogowego\w nowym śladzie\gdzie można pozyskać teren decyzją ZRiD
  • 60 – 40 km/h – dla odcinków ograniczonych zagospodarowaniem terenu

Natomiast prędkość projektowa w terenie zabudowanym ma wynieść:

  • 50 km/h – dla odcinków w miejscach o wystarczającej szerokości pasa drogowego\w nowym śladzie\gdzie można pozyskać teren decyzją ZRiD
  • 40 km/h – dla odcinków ograniczonych zagospodarowaniem terenu

Już za dwa tygodnie w Golejowie odbędzie się spotkanie, na którym projektanci będą zbierali opinie, sugestie i wskazówki. Więcej szczegółów już wkrótce.

9 KOMENTARZE

  1. Przy takich przebudowach, ktoś mógłby już pomyśleć o odcinku Gryfów – Ubocze, przez cały odcinek miejscowości UBOCZE w stronę Lwówka śląskiego nie ma chodnika ani prawidłowego oświetlenia A ten odcinek jest bardzo często uczeszczany przez pieszych, w tym kobiety z dziećmi. Może ktoś zadba o bezpieczeństwo na tym odcinku bardzo ruchliwej drogi.

  2. Na trasie zmiany będę pewnie tylko między Golejowem i Wojciechowem.Czyli miejsce do wyprzedzania.
    A reszta będzie w stylu drogi na Bolesławiec,tam nic nie zmienili.
    Ekonomia nie pozwoli na więcej ale niech robią bo ta droga to wstyd.

  3. Jadę prawie codziennie ta drogą. Ta droga to wstyd dla zarządcy. Zaniedbania wieloletnie. Technologia ratowania tej drogi poprzez napylanie asfaltem powinna wnioskować do ubezpieczycieli o odszkodowanie za poniszczony lakier. Jedyne wyjście na dzień dzisiejszy to poprowadzić nową drogę omijająca Golejów do wzniesienia przy maszcie telefonii komórkowej. Przez Golejów jest za wąsko a podjazd w okresie zimowym jest blokowany przez samochody ciężarowe. Potrzeby jest pas dodatkowy na podjazdach. I na miłość Boską niech ktoś zrobi porządek ze starymi drzewami które są zagrożeniem dla kierowców podczas silnych wiatrów, chyba ze czekamy na pierwsza ofiarę a wtedy temat szybko ruszy jak to u nas bywa.

  4. Zgłoś swoje uwagi dotyczące projektu drogi lwówek _pasiecznik.
    Ludzie :
    A) biadola o innych drogach
    B) biadola jaka trasa lwówek – pasiecznik jest okrutna
    C) wizualizuja trasę na podstawie innych drug w okolicach.

  5. To jest bardzo ciekawe. Wariant pierwszy zakłada poszerzenie drogi do standardów drogi wojewódzkiej. Wariant drugi przewiduje poprowadzenie drogi nowym śladem w miejscach gdzie poszerzenie nie jest możliwe z uwagi na istniejącą zabudowę.
    PRZECIEŻ OD RAZU WIDAĆ ŻE WARIANT PIERWSZY TO ŚCIEMA BO W PŁAWNEJ NIE DA SIĘ TEJ DROGI POSZERZYĆ i już na tym etapie jest to wiadome!!!
    Proszę, zaklinam, błagam byśmy wyszli z dupy trochę dalej niż na długość własnego nosa i zobaczyli nie tylko drogę ale i ludzi, którzy mieszkają w Pławnej, Golejowie, Wojciechowie.
    Cały zachodni cywilizowany świat omija takie miejscowości prowadząc drogi SZKIELETOWE.
    Dzięki temu ruch jest płynny, a mieszkańcy miejscowości w końcu zyskują ciszę, spokój i bezpieczeństwo dla siebie i swoich najbliższych.
    Taki ruch nie może przebiegać przez środek wsi, kiedy to zrozumiecie IMBECYLE???!

    Tyle mojego psucia wątroby. Osobiście mam taką obawę że skończy się na zaprojektuj (PO LINII NAJMNIEJSZEGO OPORU) i zbuduj (NAJTANIEJ JAK SIĘ DA). Będziemy mieli powtórkę remontu drogi do Bolesławca – gdzie nawierzchnia jest co prawda z XXI wieku ale myśl inżynierska z XIX

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj