Zatrzymany sprawca notorycznych aktów wandalizmu

9
260

Udało się ustalić i zatrzymać mężczyznę który notorycznie dokonywał na terenie miasta aktów wandalizmu. Jak się okazało, jest to młody mieszkaniec Lwówka Śląskiego. Wartość infrastruktury którą zniszczył opiewa na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

 

Od początku kwietnia 2019 roku na terenie miasta Lwówka Śląskiego nieznani sprawcy notorycznie dokonywali aktów wandalizmu w postaci niszczenia ławek, elewacji, ogrodzeń stanowiących mienie publiczne, wyposażenie parków i alejek. Do działań przeciwdziałającym aktom wandalizmu aktywnie włączyli się policjanci i strażnicy miejscy. Wystosowano także apel do mieszkańców z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców i zwrócenie szczególnej uwagi na publiczne mienie, tym bardziej, iż większość zniszczonych rzeczy to nowa kilkutygodniowa infrastruktura.

Policjanci na podstawie ścisłej współpracy z Urzędem Miasta, strażą miejską przeprowadzili szeregów czynności zmierzających do ustalenia sprawców. Z zapisu monitoringu miejskiego oraz zeznań świadków zidentyfikowano osobę która przyczyniała się do wskazanych aktów wandalizmu. Śledczym udało się zebrać materiał dowodowy i przedstawić 27 letniemu mieszkańcowi Lwówka Śląskiego zarzuty zniszczenia elewacji pawilonu handlowego na targowisku przy ul. Rzecznej , którą pomalował farba oraz 9 ławek , 14 koszy na odpady , 3 lampy oświetlenia miejskiego przy murach obronnych a także 1 drzewo i krzew ozdobny , wyrządzając szkody w mieniu Gminy Lwówek Śląski na łączną kwotę 12500 zł. tj o czy z art. 288 & 1 kk Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

autor: asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski

9 KOMENTARZE

  1. Dobrze że nie na 25 ja pier… był może nie trzeźwy to co poniosło każdy był młody i robił głupoty niech naprawi i bd dobrze wielce afera szkoda że kamery są a policja 2 tyg nie mogła znaleźć udało się im ledwo i sensację robicie

  2. Ja się spodziewałam, że to dzieciaki robiły, jakaś młodzież za którą koszty poniosą rodzice. A tu taka niespodzianka! Dorosły człowiek. Ale znam starszych którzy jeszcze nie dorośli do odpowiedzialnego życia.

  3. Ukarać surowo dla przykładu. To, że ktoś był nietrzeźwy to nie usprawiedliwienie. Jak się nie umie zachować po alkoholu to niech nie pije wcale. Do,, M,, ten człowiek jak dla mnie nie jest dorosły a jedynie pełnoletni. Dorośli ludzie tak się nie zachowują.

  4. Tylko odpracowanie szkody z nawiązką w innym przypadku podatnicy jeszcze będą musieli dołożyć na utrzymanie gnojka . No i oczywiście publiczna chłosta . TADAMMMM

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here