Zatrzymali przestępcę, 10 dni spędzi w areszcie

6
1516
zdjęcie poglądowe

Lubańscy policjanci ruszyli w teren i od razu odhaczyli sukces. Nie jest to może spektakularne dokonanie, ale widać, iż coś drgnęło w pracy lubańskich mundurowych.

 

 

Lubańscy policjanci ruszyli w teren i od razu odhaczyli sukces. Nie jest to może spektakularne dokonanie, ale widać, iż coś drgnęło w pracy lubańskich mundurowych. Funkcjonariusze z Lubania zatrzymali przestępcę, który ma do odsiadki 10 dni.

O sukcesach lubańskich policjantów pisaliśmy raptem wczoraj. Przypominaliśmy historię skradzionej spod nosa policjantów gotówki, czy funkcjonariuszkę, która na służbę przyszła pod wpływem narkotyków. Wszystko to w związku z ekscesami w Świeradowie- Zdroju, gdzie krew leje się na ulicach miasta i ustaleniami lubańskich funkcjonariuszy. Wspominaliśmy też wyjątkową ospałością tamtejszej oficer prasowej, której udzielanie informacji o bieżących zdarzeniach zajmuje wiele dni. Zwracaliśmy również uwagę, iż w miesiącu lipcu lubańscy mundurowi poza spotkaniami z dziećmi, udziałem w festynie, czy składaniem sobie gratulacji z okazji święta Polskiej Policji mogli się pochwalić jedynie odzyskaniem dzięki monitoringowi młodzieżowego roweru oraz zatrzymaniem kierowcy, który przekroczył prędkość. Na oficjalnej stronie lubańskiej komendy w lipcu powiesiła się też informacja o działaniach jednego z funkcjonariuszy po godzinach pracy. Do tego kilka ogólnopolskich komunikatów. Jak na działalność tylu funkcjonariuszy to naprawdę mizerne osiągnięcia.

 

 

Po naszej publikacji lubańscy policjanci pochwalili się kolejnym sukcesem. Zatrzymali 35- letniego mieszkańca Lubania, który nie zapłacił mandatu karnego.

„Mundurowi podczas patrolu miasta zauważyli mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej wykroczenia. Na mężczyznę sporządzany zostały wnioski o ukaranie w związku z popełnionymi czynami przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Na podstawie wniosku lubański sąd wyda decyzję 10 dniu więzienia. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu penitencjarnego.” – pisze asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Trudno nie odnieść wrażenia, iż przy lepszym dowódcy niż młodszy inspektor Marek Sroczyński, komendancie, który potrafi bardziej zmotywować funkcjonariuszy do pracy i bezpieczeństwo w powiecie lubańskim byłoby na wyższym poziomie. Ale politykom partii rządzącej na zmianach chyba nie zależy.

6 KOMENTARZE

  1. Jeżeli policja chwali się takimi “sukcesami”, to jest już na prawdę bardzo źle. Tego typu sytuacje, czyli zatrzymanie osoby, to powinna być codzienność w służbie policjanta, a nie wyjątkowe zdarzenie, określone wręcz jako “sukces”. Brawo dla komendanta za poczucie humoru !!! Na pewno powiat lubański odetchnie po tym zatrzymaniu, przynajmniej przez 10 dni…

  2. Z tego co mówią szeregowi policjanci wynika, że insp. Sroczyński – Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu, tak jak Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, pochodzi ze Śląska i jest jego dobrym znajomym tak więc, żadnych zmian komendanta w Lubaniu nie będzie. No chyba, że na jakieś wyższe stanowisko… Ponadto nikt we Wrocławiu nie czyta artykułów na lwówecki.info i nie może wiedzieć o “dobrej” pracy miejscowego komendanta.

  3. No to wiadomo, o co chodzi. Trzeba tylko odsłużyć określoną ilość lat na wysokim policyjnym stanowisku, w dobrym zdrowiu i z humorem, a następnie odejść na “zasłużoną” emeryturkę i odjechać w siną dal. A o bezpieczeństwo niech się martwią sami mieszkańcy !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here