Zasypane Modrzewie

1
357
Od co najmniej dwóch miesięcy po terenie gminy Wleń jeżdżą tajemnicze ciężarówki, które zasypują pobocza dróg dziesiątkami ton ziemi zmieszanej z gruzem.

Już w styczniu kilkanaście ciężarówek ziemi zmieszanej z gruzem budowlanym zostało wywiezionych na pobocze ulicy Górskiej pomiędzy dolnym a górnym cmentarzem.

Ciężki sprzęt przewożący odpady doprowadził do zniszczenia nawierzchni drogi ! Wyładowane po brzegi auta niszczą krawężniki! Alarmowali nas jeszcze w styczniu mieszkańcy. Po naszej pisemnej interwencji w Urzędzie Miasta i Gminy, ciężarówki wywożące ziemię i odpady zniknęły z tamtej okolicy.

Jednak zaledwie kilka dni później zaczęły do nas docierać informacje o tym, że prawdopodobnie te same ciężarówki zasypują ziemią i gruzem pobocze drogi w Modrzewiu. Położona nieco na uboczu droga łącząca Wleń z Modrzewiem jest bardzo chętnie wykorzystywana przez spacerowiczów i osoby uprawiające nordic walking (marsz z kijkami). Tam było pięknie, mówi nam jedna z nich. Ta trasa zrobiła się szczególnie atrakcyjna po oczyszczeniu i uporządkowaniu stawów przez nadleśnictwo, a teraz pomału zamienia się w wysypisko.

Ziemia zmieszana z odpadami betonowymi na poboczu drogi powiatowej w Modrzewiach
Tym razem sprawa jest o tyle poważna, że sprawcy wysypywali swój ładunek w pasie drogi powiatowej na terenie należącym do Starostwa w Lwówku Śląskim. O tym, czy i jakie działania zostaną w tej sprawie podjęte, będziemy się starali na bieżąco informować. Burmistrz Artur Zych pytany o tę kwestię przez radnego Marka Drala nic na ten temat nie wiedział.

Tajemnicze niezidentyfikowane ciężarówki krążą po gminie Wleń, wysypując swój ładunek, można odnieść wrażenie, że gdzie popadnie, a władze nic o tym nie wiedzą i nic z tym nie robią. Niestety wydaje się, że staje się to pomału obowiązującym standardem. 

PS.
W sprawie wywożenia odpadów budowlanych na ulicę Górską odpowiedź na skierowane przeze mnie pytania do burmistrza była więcej niż enigmatyczna. W mojej ocenie pokazuje to jak mało szacunku dla mieszkańców mają urzędnicy i władze naszego miasteczka.

Pytania do burmistrza Artura Zycha w sprawie zniszczonej ulicy Górskiej

 
“Wyczerpujące” wyjaśnienia z Urzędu Miasta i Gminy we Wleniu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here