Zalety domów drewnianych, o których nie miałeś pojęcia!

2
668
DomMistrza

Dom drewniany może być często niedoceniany jako budynek, w którym można mieszkać przez cały rok. Wydaje nam się, że skoro dom zrobiony jest tylko z drewna to nie może być wytrzymały, stabilny, czy dobrze ogrzany. Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na budowę lub też kupno domu drewnianego, gdyż taki dom ma wiele naturalnych zalet, które należy docenić.

Właściwości izolacyjne drewna

Drewno to naturalny materiał termoochronny. Komfortowy mikroklimat w naturalny sposób utrzymuje się w drewnianych domach. Kłody posiadają funkcję gromadzenia nadmiernej wilgoci i jej oddawania, co pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem domów drewnianych jest możliwość użycia nowych technologii do ich ocieplenia – dzięki zastosowaniu takich technologii, jak ocieplanie wełną mineralną, domki letniskowe mają obecnie doskonałą izolację. Jednak warto również rozważyć ocieplenie podłogi, dachu oraz kupno dobrej jakości okien, ponieważ największa utrata ciepła odbywa się właśnie przez podłogę, dach i okna (aż 70%!). Mimo to, nawet bez ocieplenia dachu i odpowiedniej szczelności okien właściwości cieplne domów drewnianych są korzystniejsze niż domów murowanych – dlatego, że drewniane ściany magazynują ciepło, czyli gromadzą je i stopniowo rozprzestrzeniają po całym domu utrzymując temperaturę powierzchni ścian zbliżoną do temperatury pomieszczenia.

Wydajność energetyczna

Drewno z natury ma naturalne właściwości izolacyjne przez co Twój drewniany dom będzie wymagał mniej wyposażenia do ogrzewania. Domki drewniane ze względu na zdolność magazynowania ciepła skutkują lepszą ogólną wydajnością energetyczną. Drewno działa jak „baterie termiczne” i w odpowiednich warunkach może magazynować ciepło w ciągu dnia i stopniowo uwalniać je w nocy. Kolejną zaletą domów drewnianych jest to, że proces nagrzewania odbywa się bardzo szybko (nawet o kilkanaście stopni w ciągu godziny), a już nagrzany bardzo powoli traci swoją temperaturę. Co to znaczy dla nas? To znaczy, że wydajność energetyczna takiego domu jest znacznie większa, a koszt ogrzania jest znacznie mniejszy. Dom o konstrukcji drewnianej nie tylko stanowi dobry przykład na oszczędność pieniędzy, ale również zapewnia dobry poziom oszczędności energii.

Drewno to materiał, z którego można zbudować praktycznie wszystko!

Bez względu na złożoność projektu, architekturę i kształt, drewno jest materiałem, z którego można zbudować każdy dom, jaki tylko można sobie wymarzyć. Masz dość przewidywalnej cegły i cementu? Z pomocą oferowaną na dommistrza.pl możesz stoworzyć jedne z najbardziej spektakularnych domów na świecie. Odbiegając od skromnej chaty z drewna, arcydzieła zaprojektowane przez naszą ekipę przeniosą drewno na zupełnie nowy poziom. Nasi eksperci sprawią, że twoje najskrytsze marzenie o niezwykłym domu z drewna w końcu się spełni. Wiele osób postrzega drewno jako proste kłody, z których można skonstruować jedynie skromną leśną chatę – nie mogą się bardziej mylić! Z drewna może powstać nie tylko piękny dom, ale również wnętrze. Drewno jest elastycznym surowcem, z którego może powstać absolutnie wszystko. Dzięki temu, mamy możliwość otrzymania pięknych schodów (od prostych po bardziej wysublimowane), albo umywalki z drewna (od blatu po całą miskę) – istnieje niezliczona ilość zastosowań drewna. Ten naturalny surowiec może przenieść każdego z nas do świata luksusowych wnętrz. Od rezydencji nad jeziorem po stylowe miejskie „kamienice” – drewno już nigdy nie będzie wyglądało tak samo!

-/Dom Mistrza/-

2 KOMENTARZE

  1. Zalety domów normalnych: nie trzeba ich gruntownie malować co 10 lat. I obawiać się kilogramów kurzu na płaskiej malowanej ścianie. A za 60 można je sprzedać.

    • Masz racje tylko z faktem malowania elewacji, trzeba ją malować, najlepiej co max 7 lat (zależy od impregnatu). Co do kurzu to nie wiem co masz na myśli, a jesli chodzi o sprzedaż to jedynym problemem jest to że ludzie w Polsce mają uprzedzenia do takich domów, bo po 60 latach jeśli budynek był dobrze postawiony zgodnie ze sztuką, to nic kompletnie się z nim nie dzieje.
      W Polsce stoi sporo domów budowanych w szkielecie, ale budowanych w wiekszości przez niedoświadczonych wykonawców co skutkuje że taki dom trzeba gruntownie remontować co np 10 lat, przykładem może być tutaj np obicie z zewnątrz płytą OSB, na to styropian i tynk. Takich przykładów są dziesiątki.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj