To już trzy lata, jak fragment ulicy Traugutta w Lwówku Śląskim został zamknięty dla ruchu pojazdów oraz zakazano tam ruchu pieszych, aczkolwiek zakaz nie dotyczy wszystkich.
„Od wtorku 27 sierpnia 2019 r. z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną zrujnowanego i nieużytkowanego od dekad budynku, droga gminna obok lwóweckiego Browaru zostanie częściowo wyłączona z ruchu.” – informowała na stronach magistratu burmistrz M. Szczęsna, która swoją decyzję uzasadniała możliwością zawalenia się słodowni.
„Wprowadzenie zmian w istniejącej organizacji ruchu podparte jest ekspertyzą budowlaną stanu technicznego dawnej słodowni browaru, która określiła stan bezpośredniego zagrożenia utraty stateczności i możliwości zawalenia się jego części nadziemnej. Wobec powyższego dla ochrony mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz turystów, postanowiono wyłączyć z ruchu odcinek ulicy Traugutta w granicach strefy zagrożenia pośredniego (siły odrzutu).” – wskazywała burmistrz, która jednak niektórym umożliwiła przemieszczanie się zamkniętym fragmentem ulicy Traugutta w Lwówku Śląskim:
„Wyłączenie fragmentu drogi gminnej nie obowiązuje pojazdów browaru z uwagi na konieczność utrzymania produkcji oraz mieszkańców ul. Browarnej 4.”
Tak, więc trzy lata temu burmistrz w obawie przed zawaleniem się słodowni ustawiła znaki zakazu wstępu i zakazu wjazdu, jednak tymi niewiele osób się przejmuje. Jak informują nas czytelnicy każdego dnia bez trudu można spotkać osoby, a nawet całe wycieczki spacerujące zamkniętym fragmentem ulicy. Plac za znakami, to też wygodne miejsce parkingowe.
Redakcja Lwówecki.info zwróciła się do burmistrz Lwówka Śląskiego z zapytanym o to, ile osób, przechodniów i ilu kierowców w pierwszym półroczu br. zostało ukaranych mandatami za złamanie zakazu na ulicy Traugutta. Z upoważnienia szefowej odpowiedzi udzielił jej zastępca, aczkolwiek w tej L. Krokosz też się nie przemęczał. Odpowiedział krótko: „0”.
Wiceburmistrz niepytany usprawiedliwia wyniki działań straży miejskiej wskazując, iż od 1 stycznia do 31 marca br. realizowali działania związane z przestrzeganiem obostrzeń covidowych. Warto tu przypomnieć, iż lwówecka straż miejska w trzyosobowym składzie w pierwszym półroczu 2022 roku wystawiła łącznie 6 mandatów za złe parkowanie na terenie gminy Lwówek Śląski.
“…nieużytkowanego od dekad budynku…” Przez tyle lat, zamiast usunąć zagrożenie, jedyne co urzędasy potrafią, to zakazać poruszania się ulicami przyległymi do budnku. Po co my utrzymujemy te pasożyty w urzędach? Pracownika niewywiązującego się ze swoich obowiązków służbowych się zwalnia. Tak więc zwalniam urzędników. (Mojego podatku od nieruchomości już nie zobaczą).
no właśnie urząd chciał usunąć zagrożenie ale jeden prezes z Lwówka zgłosił do konserwatora i zrobili z tego mega zabytek a połowa to beton z PRL. Teraz nikt tej ruiny nie chce a gminy nie stać na renowację magazynu za kilkanaście milionów. Będziesz płacił? Ja wolę nowy żłobek i przedszkole w mieście, potem nowy stadion, nowoczesną parterową bibliotekę.
Czy wiesz, że konserwator zabytków jest urzędnikiem?
Zgadzam się!! Ostatnim czasie we Lwówku robi się na odwal albo od tylca.
lwówecka Straż Miejska jest beznadziejna, gdyby chcieli to cztery mandaty można udzielić w ciągu godziny, ale wolą się nie przemęczać.
Straż Miejska w Lwówku Slaskim powinna zniknąć. Niecrobią nic pożytecznego.