Wysyp nietrzeźwych kierujących

2
1427
fot. Policja Lwówek Śląski "Zdjęcie przedstawia policjanta dokonującego badanie trzeźwości"

W ciągu ostatnich dni policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu lwóweckiego. Niestety ostatni weekend nie należał do trzeźwych. Funkcjonariusze przebadali łącznie ponad 340 kierujących, dziewięciu znajdowało się pod wpływem alkoholu, w tym kilku sprawców zdarzeń drogowych.

 

Trwająca w czwartek (17 września br.) we wczesnych godzinach rannych policyjna akcja „Trzeźwy Poranek” przebiegła bez poważniejszych wydarzeń. Trzeźwy jednak był tylko w nazwie. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej Komendy Policji zatrzymali ok. godz. 08:00 w Lubomierzu 43 – latka, który wraz z pasażerami jechał do lasu na grzyby, nie dojechał. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,8 promila. Ponadto mężczyzna miał już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia ok. godziny 18:00 funkcjonariusze w Wojciechowie zatrzymali 47- latka, który kierował skuterem. Mężczyzna wydmuchał 0,5 promila.

Około godziny 21:00, 17 września policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Strzyżowiec. 29- letni mieszkaniec Jeleniej Góry nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Na łuku drogi pojazd dachował. Pasażerka, która podróżowała wraz z mężczyzną, z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Ponadto kierujący 29- latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał 0,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany.

W piątek 18 września około godziny 22:40 funkcjonariusze udali się do Rakowic Wielkich, gdzie pojazd marki Toyota stwarza zagrożenie na drodze poruszając się całą szerokością jezdni. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Jak się okazało kierujący samochodem 48- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego jest mocno nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wskazało 1,8 promila w wydychanym powietrzu.

Sobota 19 września to kolejny wysyp nietrzeźwych kierujących. Od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek” w miejscowości Pilchowice. Około godziny 08:00 policjanci zatrzymali 30- latka poruszającego się Mercedesem nie mając do tego uprawnień. Ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem 0,7 promila.

Godzinę później również w Pilchowicach lwóweccy policjanci zatrzymali 29- letniego kierującego pojazdem marki Ford. Mężczyzna wydmuchał 0,26 promila.

O godzinie 16:20 w Lwówku Śląskim na ul. Rzecznej policjanci zatrzymali 54- latka, który mając 2,5 promila w wydychanym powietrzu kierował rowerem.

Niespełna kilkanaście minut po kontroli rowerzysty policjanci w trybie pilnym udali się do miejscowości Wleń, ul. Jeleniogórska, gdzie doszło do wypadku drogowego. 34- letni mieszkaniec Wlenia, który był pod wpływem alkoholu (1,4 promila) nie dostosował prędkości i na łuku drogi zderzył się czoło z 78- letnim kierującym skuterem. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. 34- letni kierujący pojazdem osobowym został zatrzymany, usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

W niedzielę 20 września policjanci o godzinie 10:50 obsługiwali kolizję drogową w miejscowości Płóczki Dolne. 66- letni kierujący skuterem, który znajdował się pod wpływem alkoholu (0,6 promila) nieprawidłowo wykonał manewr skrętu doprowadzając do zdarzenia z pojazdem marki Renault.

Tego samego dnia również w Płóczkach Dolnych policjanci zatrzymali 26- latka, który mając 2,5 promila w wydychanym powietrzu jechał rowerem.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o to, by przed jazdą autem sprawdzili czy są trzeźwi. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski


Sprawca sobotniego wypadku przyznał się do winy

Dachowanie pod wpływem

 

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here