Wystarczyła chwila nieuwagi

13
4600
zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę - DZIĘKUJEMY

Jak niewiele potrzeba, żeby początek weekendu przerodził się w koszmar przekonali się uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątkowy wieczór w Krzewiu Wielkim.

 

W piątkowy wieczór, kilka minut po godzinie 20. do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką 361 w kierunku Świeradowa- Zdroju.

Na miejsce natychmiast dysponowano zastęp strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, a także druków z OSP KSRG Lubomierz i OSP KSRG Gryfów Śląski. W działaniach uczestniczą także funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Z wstępnych informacji doszło tam do zderzenia trzech pojazdów. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają lwóweccy policjanci.

Aktualizacja

Na miejscu funkcjonariusze policji ustalili, iż kierujący pojazdem marki Renault 67- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającym się po drodze głównej pojazdom marki Alfa Romeo oraz Mazda.

– Nikt z uczestników nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca tego zdarzenia został ukarany mandatem karnym – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

13 KOMENTARZE

  1. Wszędzie budowane są ronda (m.in. nieodległa Złotoryja) tylko jakoś w Gryfowie się nie da. Niech każdy sam oceni. A jeżeli chodzi o postawienie fotoradarów, to Gmina musi złożyć wniosek i zadeklarować sfinansowanie zakupu urządzenia do pomiaru prędkości. Ot i cała filozofia. A na skrzyżowaniu w Krzewiu Wlk. przybywa wypadków. I nie dzieje się to w szczerym polu, na prostej, ale właśnie na tym felernym skrzyżowaniu, a więc jest problem i nie rozwiążą go internauci, tylko ci, którym ludzie zaufali, że dadzą radę.

  2. Rondo, skoro może być przed Zgorzelcem, może być i tu. Nie ma innego logicznago wytłumaczenia. Radary to straszak a rondo w praktyce zawsze spowalnia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here