Wypoczynek w izolacji. Własny domek holenderski to znakomity sposób na spokojny wyjazd

0
780
AW

Chyba każdy odczuwa czasami przemożne pragnienie, żeby przysłowiowo rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Taki odpoczynek, odcinający od wszystkich i wszystkiego, co zaprząta głowę na co dzień, pozwala nabrać dystansu – spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Tylko co w momencie, gdy ochota na dłuższy wypad za miasto pojawi się w samym środku szczytu sezonu turystycznego, kiedy znalezienie wolnej kwatery graniczy z cudem? Jak pokazują statystyki, coraz więcej Polaków decyduje się na kupno kawałka ziemi w zacisznych regionach kraju. Pozostaje jeszcze tylko w odpowiedni sposób go zagospodarować.

 

Różne wygody na stanie. Najlepsze standardy domków holenderskich dorównują reprezentacyjnym obiektom

Hotele i pensjonaty w popularnych kurortach turystycznych całkiem słusznie kojarzą się z licznymi atrakcjami dla gości oraz najwyższym poziomem komfortu. Rzecz jasna domki holenderskie nie zapewniają porównywalnych luksusów – trudno wymagać, by wewnątrz takiego budynku zmieścić strefę SPA & Wellness z pełnowymiarowym basenem i zjeżdżalniami. Jeśli jednak chodzi o jakość wyposażenia pokoi, dostępność przydatnych sprzętów czy wygodę łóżek i innych mebli, wrażenie stają się zdecydowanie bardziej porównywalne. Zgodnie ze słowami przedstawicieli firmy Holiday Sport – czołowego importera domków holenderskich do Polski – takie rozwiązanie stanowi świetną alternatywę dla stawiania typowego „letniaka”, tudzież daczy. Nie trzeba przeprowadzać prac budowlanych (choć jeżeli dom zostanie zakotwiczony na stałe, niezbędne będzie takie samo pozwolenie), odpada też konieczność dokupowania jakiegokolwiek sprzętu.

Ile kosztuje całoroczny domek holenderski wraz z transportem? Rynkowe kwoty są bardzo zróżnicowane

Każda taka inwestycja wymaga dokładnego przemyślenia – zwłaszcza pod względem finansowym. Stawianie klasycznego domku letniskowego jest nie do końca przewidywalne, gdyż już w fazie realizacji mogą wystąpić wcześniej nieprzewidziane problemy. Na przykład opóźnienie, przez który na wakacje na swoim trzeba będzie poczekać do kolejnego urlopu. Z kolei domki holenderskie to gotowe, w pełni wyposażone konstrukcje. Nadają się do zamieszkania praktycznie od razu po przetransportowaniu na miejsce i przyłączeniu mediów: prądu, wody, kanalizacji. Od momentu potwierdzenia transakcji zakupu do pierwszego turnusu może minąć nawet mniej niż 1 tydzień. Wszystko zależy od odległości oraz ukształtowania terenu. Przykładowo firma Holiday Sport zapewnia darmowy transport na terenie województwa, w którym ma swoją główną siedzibę. Przy kalkulacji kosztów należy takie rzeczy poważnie brać pod uwagę.

 

 

-/ Materiał partnera /- Aw

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here