Wypadek przy pracy. Mężczyzna spadł z rusztowania

0
2459
zdjęcie poglądowe

Lwóweccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek. Wykonujący prace budowlane mężczyzna po upadku z wysokości trafił do szpitala.

 

 

Upadek z wysokości jest przyczyną co 6 wypadku śmiertelnego w całej gospodarce narodowej i aż co 3 wypadku śmiertelnego w budownictwie.

Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy najczęstszymi przyczynami upadków z wysokości jest niska świadomość zagrożenia, rozpoczynanie pracy na wysokości bez szczegółowego jej zaplanowania, niedostateczne informowanie pracowników o zagrożeniach, m.in. niedostarczanie im stosownych instrukcji i nieprowadzenie szkoleń, niedostateczny nadzór nad wykonywaniem prac na wysokości, niewyposażanie pracowników, stosownie do rodzaju prac wykonywanych na wysokości, w sprzęt chroniący przed upadkiem, nieużywanie lub nieprawidłowe używanie przez pracowników sprzętu ochronnego.

 

 

Do kolejnego wypadku podczas pracy doszło w miniony piątek, 1 grudnia 2023 roku w Orłowicach, w gminie Mirsk. Jeden z pracowników wykonujących prace na rusztowaniu spadł i został poważnie ranny.

Po godz. 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim został powiadomiony, iż do szpitala w Jeleniej Górze trafił mężczyzna, który uległ wypadkowi w pracy w miejscowości Orłowice. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia i ustalili, iż 37-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego spadł podczas wykonywania prac na wysokości. – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here