Do kolejnego zdarzenia doszło tuż przed godziną 19. na miejscu działają strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą lwóweccy policjanci.
Zima to czas, w którym drogi stają się prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Opady śniegu, przymrozki oraz oblodzenia zmieniają codzienną jazdę w skomplikowaną i niebezpieczną podróż. W takich warunkach, odpowiednie przygotowanie, ostrożność i umiejętność dostosowania się do zmieniających się warunków pogodowych są kluczowe.
W wyniku trwających od wczoraj opadów śniegu i dreszczu ze śniegiem oraz ujemnej temperatury warunki na drogach są trudne. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.
Do kolejnego zdarzenia w czwartek, 13 lutego 2025 roku doszło tuż przed godziną 19. Na drodze wojewódzkiej w Mroczkowicach.
Z wstępnych informacji wynika, iż po zderzeniu dwóch pojazdów co najmniej jedna osoba jest poszkodowana. Droga jest zablokowana!
Na miejscu pracują zastępy strażaków z OSP KSRG Krobica- Orłowice oraz OSP KSRG Mirsk a także zespół ratownictwa medycznego z jeleniogórskiego pogotowia. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze lwóweckiej policji.
Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż kierujący pojazdem marki Buick, 70- letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego stracił panowanie nad pojazdem, samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszającego się Citroena, którym kierował 24- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.
Jak informuje oficer prasowa lwóweckiej policji, w wyniku tego zderzenia, pasażerki pojazdów uskarżały się na bóle, jednak nie wymagały one hospitalizacji.
Kierujący byli trzeźwi – podkreśla młodszy aspirant Olga Łukaszewicz, która dodaje, iż sprawca został ukarany mandatem.
Na godzinę 20:20 droga była jeszcze nieprzejezdna, ale lada moment przejazd powinien zostać udrożniony.
![](https://lwowecki.info/wp-content/uploads/2025/02/wypadek-Mroczkowice-2.jpg)
![](https://lwowecki.info/wp-content/uploads/2025/02/wypadek-Mroczkowice-1.jpg)
Jak to możliwe że jak snoegu nie ma pliki jeżdżą sypialni tylko po co na co dzis caly dzoen potężnych opadów i na drodze Mirsk KROBICA-A ZWŁASZCZA CZERNIAWA ZDROJ ZERO PLUGOW ZERO KTO A to odpowiada.
osoby odpowiedzialne za te drogi powinni ponieść odpowiedzialność.moze to dało by im wiele do myślenia.na stołkach dupy grzeją i kase biora tylko za co
Kto za to odpowiada.Powinni obciążyć służby odpowiedzialne za to .Może wkomcu ruszyli by dupy zeby zająć się drogami.wsyd