Wyniki matur w powiecie. Nie jest źle, ale do szczęścia daleko

10
1060

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur. W powiecie lwóweckim do egzaminu przystąpiło 177 osób. Średnia zdawalność  plasuje nas na równi z powiatem lubańskim.

 

Wyniki matur 2021

W kraju do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2021 roku (w maju) przystąpiło 27.3419 tegorocznych absolwentów szkół średnich, liceów ogólnokształcących i techników.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2021 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z:

(a) języka polskiego,
(b) matematyki oraz
(c) wybranego języka obcego nowożytnego.

Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do części pisemnej egzaminu maturalnego z języka danej mniejszości narodowej.

Matury bez części ustnej

W związku z pandemią koronawirusa i zdalnym nauczaniem Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję by nie był przeprowadzany egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej. Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych nie mieli również obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.

Matura na Dolnym Śląsku

W województwie dolnośląskim do matury przystąpiło 17.641 osób. 11.087 było uczniami liceów a 6.554 techników. 71 proc. przystępujących do matury zdało egzamin dojrzałości. 79,7 proc. uczniów liceów i 57,9 proc. uczniów techników.

Wyniki matur w powiecie i regionie

W powiecie lwóweckim do egzaminu maturalnego przystąpiło 177 uczniów szkół średnich. Świadectwa dojrzałości otrzymało 124 absolwentów. Daje to nam w powiecie zdawalność na poziomie 70 procent.
Taką samą zdawalność osiągnęli w powiecie lubańskim. Gorzej wypada np. Zgorzelec, gdzie ta wyniosła 66 proc. Natomiast już w Jeleniej Górze zdawalność to 73 procent, a w Bolesławcu 82 proc.

Matura z języka polskiego w powiecie lwóweckim

Do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło w naszym powiecie 180 osób. Zdawalność wyniosła 97 procent, a średni wynik egzaminu to 52 proc.

Matura z języka obcego w powiecie lwóweckim

Do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpiło w naszym powiecie 144 osoby. Zdawalność wyniosła 94 procent, a średni wynik z egzaminu to 68 proc.
Natomiast 30 osób wybrało język niemiecki na poziomie podstawowym. Tu zdawalność wyniosła 73 procent, a średni wynik egzaminu to zaledwie 39 proc.

Dwie osoby wybrały egzamin z języka hiszpańskiego, dwie kolejne z rosyjskiego. W obu przypadkach zdawalność wyniosła 100 proc.

Matura z matematyki w powiecie lwóweckim

179 osób przystąpiło w naszym powiecie do matury z matematyki. Zdawalność egzaminu wyniosła 72 procent, a średni wynik z egzaminu to 46 proc.

 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), będą udostępnione 10 września 2021 r.

10 KOMENTARZE

  1. Samo zdanie matury ma znikome znaczenie dla dalszej edukacji na uczelni. Chodzi o konkretne wyniki średnią zdobytych punktów i szkoły to wiedzą dlatego podają informacje o zdawalności. Na studia liczą się konkretne wyniki do punktacji. Czekamy na te dane z powiatu i porównanie ze szkołami w Bolcu i Jelonce. Wtedy uzyskamy rzetelne informacje o poziomie nauczania w miastach powiatu lwóweckiego.

  2. Wyniki obrazują poziom uczenia się,a nie poziom nauczania. Poziom nauczania jest dostosowany do możliwości i chęci uczniów,a te z roku na rok są coraz niższe. Stąd takie wyniki…

  3. Zdana podstawa to jedno a drugie jak wypadają rozszerzenia bo od nich zależy dostanie się na wymarzone kierunki. Ani Lwówek ani Bolesławiec nic na ten temat nie pisze. Więc jakie byli te wyniki np. rozszerzona matma, informatyka, biologia,

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here