Wycofują ze sprzedaży partię napoju piwnego ze względu na ryzyko wybuchu butelek

0
1035

Ostrzeżenie dla konsumentów o wycofaniu partii bezalkoholowego napoju piwnego ze względu na ryzyko wybuchu butelek mogące doprowadzić do uszkodzenia ciała.

 

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dla konsumentów o wycofaniu partii bezalkoholowego napoju piwnego ze względu na ryzyko uszkodzenia (wybuchu) butelek spowodowane prawdopodobnie zbyt dużym wysyceniem produktu dwutlenkiem węgla, mogące doprowadzić do uszkodzenia ciała.

Wcześniej GIS został poinformowany o zaistniałej sytuacji przez producenta tj. Browar Kormoran Sp. z o.o., który zdecydował się na wycofanie ze sprzedaży produktu o nazwie Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza bezalkoholowy napój piwny 500 ml z minimalną datą trwałości 22.01.2025, numer partii: 22.01.2025/A24/3

Browar Kormoran Sp. z o.o. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Na stronie internetowej firma skierowała komunikat do swoich klientów. Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem oraz monitoruje proces wycofywania. – wskazuje w komunikacie GIS.

Jednocześnie Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, iż nie należy spożywać produktu określonego w komunikacie. Zaleca się ostrożne obchodzenie się z produktem ze względu na ryzyko pękania butelek. Zakupiony produkt można z tej partii można zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here