Wybuchła butla z gazem. Zawaliła się ściana i część piętra budynku

5
4498
fot.: 24jgora.pl / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze

71- mężczyzna palący papierosa podszedł do butli z gazem, która najwyraźniej była nieszczelna. Doszło do wybuchu. Na miejscu policja, straż pożarna, pogotowie, nadzór budowlany.

 

 

Do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałkowe popołudnie w Starej Kamienicy. Kilkanaście minut po godzinie 12 służby otrzymały zgłoszenie o wybuchu w jednym z budynków butli z gazem i zawaleniu się części obiektu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali strażacy m.in. z JRG PSP w Jeleniej Górze oraz druhowie z OSP KSRG Stara Kamienica a także zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jelenie Górze oraz patrol jeleniogórskiej policji.

Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż 71- letni mężczyzna paląc papierosa podszedł do butli z gazem, która najwyraźniej była nieszczelna, co doprowadziło do wybuchu, w wyniku którego zawaliła się jedna ze ścian budynku oraz część pietra.

– 71- latek o własnych siłach wyszedł z budynku – wskazuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Mężczyzna przytomny, z poparzeniami ciała w stanie średnio- ciężkim został przetransportowany do SOR w Jeleniej Górze – informuje Piotr Bednarek rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Na miejscu pracuje nadzór budowlany. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają jeleniogórscy policjanci.

5 KOMENTARZE

  1. Polecam spróbować odpalić zapalniczkę od żaru. Wątpię żeby podszedł tylko z palącym się papierosem. Prędzej próbował go odpalić w pobliżu butli. Gaz się nie zapali od żaru, musi być iskra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here