Wybuch butli z gazem

9
407

Wybuch butli z gazem. Tak brzmiały pierwsze informacje, jakie napłynęły ze Strzyżowca. Na miejsce natychmiast skierowano 10 zastępów straży pożarnej z powiatów lwóweckiego i jeleniogórskiego, w tym cztery zastępy z PSP w Lwówku Śląskim i cztery z PSP w Jeleniej Górze oraz dwa z OSP gminy Wleń.

Na szczęście zdarzenie okazało się niegroźne. Z uzyskanych na miejscu informacji wynika, iż z powodu nieszczelności połączeń doszło do pożaru kuchenki gazowej. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

9 KOMENTARZE

 1. Trzeba było jeszcze z 10 zastępów z samego Wrocławia ściągnąć.. głupota żeby do tak WIELKIEJ akcji tyłu strażaków i tyle sprzetu ściągać.. trasa strzyzowiec-siwdlecin zablokowana
  Gasimy kuchenkę…

  • Nie wypowiadaj się jak nie jesteś w tym zakresie przeszkolony! Widocznie zgłoszenie pozwalało stwierdzić że sytuacja może być poważna…a jakbyś zadzwonił po pogotowie bo się dusisz A ktoś by stwierdził że to nie zawał a lekka stresująca sytuacja.

 2. Wpływa informacja, ze jest wybuch gazu w domu. Wysłany został jeden lub dwa samochody pożarnicze i na miejscu okazało się,że jest cały dom w ogniu lub pod gruzami są osoby poszkodowane. Jest mało ratowników.Nie ma szans na uratowanie ludzi. Nikt z przyjmujących zdarzenie i jadących strażaków nie wie czy to jest kuchenka czy to jest zawalony lub płonący budynek. Okazuje się to dopiero po przybyciu na miejsce. I teraz moje pytanie? Co wtedy byś napisał. Jakby przyjechało 4 strażaków i skończyło by się tragicznie. Napisałbyś gdzie były służby? dlaczego tam było mało ratowników? Mało wody do gaszenia? Czemu oni nic nie zrobili? I teraz odpowiedz na pytanie i niech każdy z nas sobie odpowie jak my będziemy w potrzebie czy chcemy by przybyło więcej strażaków czy o jednego za mało.

 3. ROZUM
  Stań w kolejce właśnie po to na drugi raz.
  Jesli wpływa takie oto zgłoszenie działania muszą być stanowcze i zdecydowane ponieważ nie wiadomo co zastanie sie na miejscu.

 4. Rozum ty Kretynie jaki jest twój poziom inteligencji? bo myślę że po skoku w górę sięgnął dna. Zawiadomienie poważne poczytaj miernoto intelektualna albo niech ktoś ci poczyta jak sam nie umiesz a najlepiej ten co za ciebie pisze bo sam na bank nie potrafisz. Jakie są skutki tego mieliśmy okazję oglądać z Szczyrku w ostatnim tygodniu. Więc lepiej dmuchać….co takiego? Jakie ponieśliśmy koszta? Paliwo do wozów czym jest to na przeciw uratowanego życia? Choćby albo aż nawet Jednego. Ludzie nie krytykujcie żeby jak wam będzie potrzebna pomoc dyspozytor nie miał wątpliwości że ma wysłać szereg wozów bojowych by ratować wasze życie, życie waszych bliskich. Każdy Hejt nasuwa mu (dyżurnemu wiele wątpliwości) a Nasze dobro powinno być ponad wszelką wątpliwość!!!

 5. Zgłoszenie, pożar budynku na 1 piętrze po wybuchu butli gazowej. Mogą być osoby w środku.
  Po wejściu do mieszkania okazało się, że pali się butla z gazem i trochę mebli, i nie kuchenka a piecyk gazowy.
  Strażacy wynieśli dwie butle z gazem z budynku potem lali je wodą w celu schłodzenia.
  Wyobraźcie sobie co by się stało jak by one wybuchły w wyniku pożaru.

 6. Z gazem nie ma żartów.
  Z racji wykonywanego zawodu, zawsze uczulam użytkowników butli, że należy regularnie (co 5 lat) wymieniać wąż i reduktor – koszt w markecie budowlanym ok. 30 zł – czy taka ma być wartość ludzkiego życia ?
  Ostatnio przeprowadziłem kontrolę w okolicach Wlenia i stwierdziłem, że w co najmniej 40 % lokali użytkowane są reduktory z lat 80-tych – czy coś jeszcze trzeba dodać ? – sami igramy z losem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here