Wybrał się na wycieczkę. Zapłacił 1500 złotych.

2
1515

1500 złotych kosztowała mieszkańca powiatu lwóweckiego przejażdżka drogami powiatu lubańskiego. Przez najbliższe miesiące nie wsiądzie on za kółko.

 

W niedzielę (11 września br.) Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podczas pełnionej służby na drodze krajowej nr 30 zatrzymali do kontroli samochód Renault Trafic.

„56- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, kierując pojazdem Renault Trafic jechał w miejscowości Pisarzowice z prędkością 105 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.” – relacjonuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Stracił także uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

„Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych. Poprzez brak odpowiedzialności i zdrowego rozsądku narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.” – przypomina policjantka.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here