Wręczył urzędniczce 5 tysięcy złotych łapówki

11
2269

Mężczyzna próbował przekupić pracownicę jednego z urzędów na terenie gminy Lwówek Śląski. Łapówka nie została przyjęta. Kobieta o wszystkim powiadomiła Policję.

 

26 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który jest podejrzewany o wręczenie korzyści majątkowej pracownicy jednego z urzędów na terenie gminy Lwówek Śląski.

Jak ustalono, mężczyzna próbował przyspieszyć procedurę rozdysponowania nieruchomości rolnej. Czas trwania załatwienia tej sprawy nie satysfakcjonował zainteresowanego, dlatego postanowił przyspieszyć sprawę w sposób nieoficjalny. Na spotkaniu z pracownicą w Urzędzie wręczył jej 5 tysięcy złotych, licząc, że to załatwi sprawę. Kobieta nie przyjęła pieniędzy i powiadomiła Policję. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z Policji w Lwówku Śląskim.

Mężczyzna usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

11 KOMENTARZE

  1. Jacy wy wszyscy komentatorzy jesteście TĘPI wzięła by były by szykany że wzięła a hak nie wzięła i zgłosiła to też źle i nie boję się was i oficjalnie do Lol i tych podobnych jesteście dupkami.

  2. Ludzie, czy na prawdę nie można żyć normalnie, bez łapówek i żadnych protekcji??? Ciekawa jestem ilu z was, tych mądrali, dało komukolwiek, jakąkolwiek łapówkę???? Wstydźcie się. A urzędniczka powinna dostać nagrodę za taki “wyczyn”, bo co tu dużo gadać, nie każdego stać na odmowę, a jeszcze zgłoszenie na policję…..Pozdrawiam.

  3. Każdy korzysta z protekcji,znajomosci itd,wiekszosc z tych urzędników pracuje przez” znajomosci”.To prawie to samo co łapówka.Mogla darować tej policji ,nikomu się krzywda nie stała

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here