Wpadli z 1,7 mln nielegalnych papierosów i 82 litrami spirytusu

0
1165

Ujawnili blisko 1,7 miliona sztuk papierosów, ponad 82 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów krajanki tytoniowej.

 

To już kolejny sukces funkcjonariuszy Straży Granicznej z jeleniogórskiej placówki. Ty, razem funkcjonariusze w wyniku przeszukania dostawczego busa oraz pomieszczeń gospodarczych i zabudowań mieszkalnych ujawnili blisko 1,7 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy wartych prawie 1,3 miliona złotych. Zabezpieczono także 82,5 litra spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 65 kilogramów tytoniu do palenia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zabezpieczyli także busa, który wykorzystywany był w przestępczej działalności. W jego kabinie ujawnili 4 komplety tablic rejestracyjnych, a te które były do niego zamocowane należały do innego pojazdu.

Do sprawy zatrzymano przebywających na posesji w jednej z miejscowości powiatu dzierżoniowskiego trzech Polaków. To mężczyźni w wieku od 33-41 lat, którzy przyznali się do zarzutu popełnienia przestępstwa karno-skarbowego polegającego na przechowywaniu, przewożeniu lub przesyłaniu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here