Wpadł złodziejski duet z Lubania i Gryfowa

6
332

Policjantów do oszustów doprowadziło zgłoszenie mieszkanki Gryfowa Śląskiego, która dowiedziawszy się, że na jej dane zaciągnięto ponad 50 000 zł w formie kilkudziesięciu kredytów natychmiast zgłosiła się na policję. Ciekawostką okazała się lektura, którą policjanci ujawnili przy łóżku zatrzymanej kobiety.

 

17 maja do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka Gryfowa Śląskiego, która poinformowała, iż chciała wziąć kredyt gotówkowy i w momencie sprawdzenia przez bank uzyskała informację, iż jest obciążona wieloma kredytami na łączną kwotę ponad 50 000 zł. Z uwagi, że nie zaciągała żadnych zobowiązań, ani w bankach, ani przez internet, natychmiast poszkodowana udała się do jednostki policji celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie.

 

 

Policjanci rozpoczęli współpracę z bankami, uruchomiono także czynności operacyjne. Po niespełna kilku dniach spłynęły pierwsze informacje, policjantom udało się ustalić gdzie i kiedy owe kredyty zostały zaciągane. Analiza dokumentacji, wyciągów bankowych, monitoringu oraz zeznania świadków pozwoliły policjantom kryminalnym ustalić iż źródło oszustw jest skumulowane w Gryfowie. Po potwierdzeniu szeregu informacji policjanci z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim postanowili na podstawie nakazów przeszukań wejść jednocześnie do mieszkań w centrum Gryfowa i Lubania. W mieszkaniu w Gryfowie została zatrzymana 27 letnia kobieta mieszkanka tej miejscowości dobrze znana organom ścigania. W mieszkaniu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dużą ilość skradzionych oraz tzw. kolekcjonerskich dowodów osobistych, karty telefoniczne, dokumentację bankową, drogą biżuterię i elektronikę. Uśmiech na twarzy policjantów wzbudziła książka , która leżała na szafce przy łóżku zatrzymanej o wymownym tytule „Jak kraść ? Podręcznik złodzieja.” Podobnie było także w Lubaniu, tam policjanci kryminalni też zabezpieczyli znaczną ilość aktywnych telefonów i skradzionych dowód osobistych, prawo jazdy i innych dokumentów. Zatrzymano także 41-letniego mieszkańca Lubania.

 

Oboje zatrzymanych zostało przekazanych do dyspozycji prokuratora który złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych który został zatwierdzony przez sąd rejonowy w Lwówku Śląskim. Obecnie zatrzymana kobieta i mężczyzna przebywają w Areszcie Śledczym. Jak się okazało para dokonała kilkudziesięciu oszustw i wyłudziła znaczną ilość kredytów w całej Polsce. Obecnie policjanci sprawdzają także gdzie, kiedy i na jaką kwotę dokonali wyłudzeń.

Źródło: Policja Lwówek Śląski

6 KOMENTARZE

  1. Moje pytanie- to jak osoby pracujące w bankach sprawdzają tożsamość klienta?, nie umieją porównać osoby ze zdjęcia dowodu i kto bierze dowód, już nie wspominając o podpisie. Patrzą tylko żeby dać jak najwięcej kredytów, żeby dostać jak najwięcej prowizji-nie ważne kto go bierze.Takie osoby powinny także zostać ukarane. Nie mają pojęcia ile później jest kłopotów żeby odkręcić taką sytuację, której ty nie jesteś winny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here