Witryna z wyjątkowymi podziękowaniami

20
2873

Ta witryna z daleka przykuwa uwagę. Oprócz wybranych z oferty sklepu produktów są na niej nietuzinkowe podziękowania. Ich symbolika jest nader wymowna.

 

Artykuły szkolne, biurowe, czy zabawki zdobią witrynę jednego z punktów handlowych we Wleniu. Jednak to nie one a umieszczona obok nich tablica z wyjątkowymi podziękowaniami przykuwa uwagę przechodniów. Jej anturaż zmusza do refleksji.

W tle biało- czerwona flaga przepasana czarną wstążką. Pod nogami stojaka na białym materiale leży godło Polski. A na drewnianym stojaku przypięta jest kartka z wymownym napisem:

„PODZIĘKOWANIA DLA ZDRAJCÓW I KUR……SZCZY RZĄDOWYCH ZA POLSKI WAŁ!”.

Zachęcamy do komentowania

20 KOMENTARZE

 1. Myślę że to przekaz nie tylko dla polityków, ale też dla wspierających wszelkiego rodzaju sociale i zasiłki, którzy myślą, że pieniądze z nieba się biorą.
  Kosztem wspierania nierobów uciemiężają ludzi przedsiębiorczych! Pracuję- to mi zabierają, nie pracuję- to mi dają. Nie trzeba głębokiej wiedzy matematycznej, żeby największy głąb stwierdził co mu się bardziej opłaca.

   • Nie wrzucałbym może wszystkich do jednego worka, nie tylko “patole i nieroby” korzystają z tych pieniędzy. Natomiast zasadniczo nie można kosztem ludzi zaradnych wynagradzać niechciejstwa i nieróbstwa tych, którzy z socialu się utrzymują, gdyż ma to demoralizujący wpływ na społeczeństwo.
    Niestety jesli nic się nie zmieni, to nie wygląda to kolorowo. Wszystko zmierza do coraz większej nacjonalizacji gospodarki, regulacji cen przez pańwstwo z powodu zbyt szybko rosnącej inflacji, likwidacji wielu firm, itd…
    ——–> GOSPODARKA CENTRALNIE PLANOWANA ——–> KOMUNA

 2. Sytuacja w Ukrainie niesamowicie napięta a i nie wiadomo co może być na pasie przygranicznym z Białorusią i Kaliningradem w przypadku inwazji Rosjan na Kijów a nasz premier “patriota” co? Spotyka się w Madrycie jak mówi z przyjaciółmi miedzy innymi Marine Le Pen,Orbanem czyli V Kolumną Putina.Mało tego przyjaciel naszego premiera Orban następnego dnia jedzie na Kreml zdać relacje ze spotkania i popijają przy kamerach szampana. Co dalej? Nasz rodzimy “patriota” premier głośno grzmi,że DALEKA BRUKSELA i DALEKI LUKSEMBURG nie będą nam zabraniali robienia z naszą Konstytucją co tylko będziemy chcieli. Ten nasz rodzimy “patriota” grzmi także oblepiając plakatami całą Polskę,że ta DALEKA BRUKSELA chce nas celowo wykończyć narzuconymi cenami na prąd tak samo jak Putin robi to z gazem. Wyjątkowo patriotyczne podejście naszego premiera-prawda? W tak napiętej sytuacji międzynarodowej w sukurs naszemu “patriocie” premierowi idzie jego wróg zawzięty ale a jakże też “patriota” polski Ziobro,który jeszcze bardziej grzmi na DALEKĄ BRUKSELĘ,że nie można jej popuścić ani na milimetr a z pieniędzy (drugi plan Marschala) należy zrezygnować. Coś nie tak jest z tą Polską i z polskim patriotyzmem obecnych naszych władz skoro przy ogromnym zagrożeniu na wschodniej granicy przez naszego odwiecznego wroga nasze władze produkują propagandą i czynami na siłę wymyślonego w chorych umysłach następnego wroga czyli DALEKĄ BRUKSELĘ (za klasykiem),który chce nasz naród wykończyć narzuconymi cenami prądu.Już chyba większych idiotyzmów w obecnym działaniu władz to nie wymyśliłby nawet sam poseł Suski,jedyne co może napawa nadzieją,malutkim światełkiem w tunelu to zauważalna chwilami zmiana prezydenta Dudy w postrzeganiu patriotyzmu w obecnej sytuacji.

  • Bardzo trafna opinia w pelni się z nia zgadzam. Tylko dlaczego wciąż są ludzie ktorym ta sytuacja pasuje i godzą się na to bezkrytycznie. Pozdrawiam serdecznie!!!

 3. Cóż można poradzić właścicielowi sklepu ,,weź kredyt, zmień pracę,,.
  A ,,wina Tuska,,? Bez przesady. To cienias, nie ma żadnego wpływu na sytuację. Nikt nie liczy się z jego zdaniem.

 4. Do socjalizm nas wykończy
  Przedsiębiorczy człowieku myślę ,że jesteś już na bezrobociu ,masz sześcioro dzieci pobierasz zasiłki ,socjale i żyjesz jak paączek w maśle. Wiesz co się opłaca!

  • Myślę że ten, kto nie wie co się opłaca, nie dojdzie do niczego.
   Ale jeśli miałbym wyciągać kasę od Państwa wykorzystując luki w prawie czy moją sytuację bytową, to nie wachałbym się nawet minutu, żeby tak postępować.
   Problem twki w regulacjach, nie w ludziach.

 5. Brawo Andrzej !! To naprawdę nie jest jakieś jego widzimisię bo odkąd pamiętam nie interesowała go polityka.Prowadzi ten punkt już ładnych kilka lat i dopiero polski bezwład dał mu tak do wiwatu( jak zresztą większości prywatnym małym przedsiębiorcom) ,że nie wytrzymał.Popatrzcie jak padają kawiarnie,piekarnie,małe punkty usługowe.Oni nie będą tam stać i sprzedawać ,zamawiać towar,zatrudniać pracowników i opłacać coraz to wyższe opłaty i podatki.Praca w handlu to nie jest etat gdzie idziesz na 8 godzin i póżniej reszte mam w d…ie.Ale może te puste niedługo sklepy i punkty dadzą do myślenia wyborcom dziadka z Żoliborza.

 6. Brawo za odwagę, trza jechać do Wlenia na zakupy i wspomóc odwagę portfelem, bo pewnie będzie miał pod górkę z uczynnymi funkcjonariuszami nie tylko z Policji. Ja w piątek będę, do zobaczenia!

 7. Patologia brania pieniędzy za nic jest w Polsce ogromna. Natworzono mnóstwo społecznie i gospodarczo nieużytecznych tytułów i stanowisk do brania pieniędzy. Ot kaka Polska i los użytecznie pracujących.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here