Wiosna jest już z nami

0
157

Ta astronomiczna dotarła do nas już wczoraj. Dziś witamy tę kalendarzową. Z tej okazji wielu uczniów zamiast do szkoły wybrało się na jej powitanie.

 

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.” – to słowa piosenki Marka Grchuty pod tytułem „Wiosna ach to Ty”, które najtrafniej opisują nadejście najpiękniejszej z pór roku.

Wiosna kalendarzowa rozpoczęła się w poniedziałek, 21 marca. Dzień wcześniej powitaliśmy wiosnę astronomiczną – ta rozpoczęła się dokładnie o godzinie 16.33 dnia 20 marca 2022 roku. W tym momencie Słońce osiągnęło punkt równonocy wiosennej, zwany punktem Barana.

Wiosna powitała nas słońcem. Ale temperatury jeszcze nie rozpieszczają. Najbliższe noce też mogą być z przymrozkami. Niemniej resztek zimy szukać możemy już tylko w wyższych partiach gór.

Pierwszy dzień wiosny, to także „Dzień wagarowicza”. Dziś wielu młodych ludzi zamiast do szkoły wybrało się szukać wiosny. W niektórych placówkach nauczyciele sami wyszli z inicjatywami, by ten dzień spędzić aktywnie na spacerach, czy zajęciach integracyjnych, w innych, gdzie lekcje odbywają się w tradycyjnej formie w niektórych ławkach może być pusto.

Ja Wy witacie wiosnę?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here