Wiemy, co z petycją mieszkańców zrobiła burmistrz Lwówka Śląskiego

27
2433

1609 mieszkańców podpisało się pod petycją Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców w sprawie otwarcia dla ruchu górnego rynku w Lwówku Śląskim. Co zrobiła burmistrz Szczęsna?

 

 

 

Po licznych głosach niezadowolenia ze strony mieszkańców, w związku z zamknięciem dla ruchu i likwidacją miejsc parkingowych na górnym rynku w Lwówku Śląskim Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców przygotowało petycję w sprawie otwarcia lwóweckiego rynku. Z tą wyszli w maju br. Prośbę motywowali m.in. spadkiem dochodów przedsiębiorców tym, iż większość nowopowstałego placu w rynku jest niezagospodarowana, czy bezpieczeństwem na ulicy Mickiewicza.

Pod petycją podpisało się 1609 mieszkańców. Dokument na początku sierpnia trafił na biurko burmistrz Szczęsnej. Ta bardzo długo zastanawiała się nad tym, jak uzasadnić swoje stanowisko i dopiero 7 listopada podpisała odpowiedź.

W tej na prawie trzech z pięciu stron znajdziemy skopiowany fragment rządowego poradnika „Organizacja przestrzeni ulic w obszarach śródmiejskich”. Poza tym M. Szczęsna przywołała fragmenty Strategii Rozwoju Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Zdaniem burmistrz argumenty Stowarzyszenia, pod którymi podpisali się licznie mieszkańcy były nietrafne.

 

 

„Zupełnie chybiony jest także argument, iż cyt. „Przywrócenie przejazdu w stronę ul. Kościelnej pozwoli również na ułatwienie dojazdu karetek pogotowia ratunkowego do szpitala.” Przebudowa ul. Słowackiego z wprowadzonym zakazem zatrzymywania się i postoju stanowi obecnie bardzo dogodny i szybki dojazd karetek pogotowia ratunkowego do szpitala.” – twierdzi w odpowiedzi M. Szczęsna, która pisze, iż do urzędu nie wpływały żadne skargi ze strony służb ratunkowych.

Burmistrz Lwówka Śląskiego nie podzieliła także argumentu o spadku dochodów przedsiębiorców pisząc, iż do urzędu nie wpłynęły żadne wnioski i dokumenty księgowe od prowadzących działalność w obrębie rynku przedsiębiorców, potwierdzające spadek ich dochodów.

 

„Burmistrz Gminy i Miasta nie zmienia stanowiska i podjętych decyzji o zamknięciu ruchu pojazdów mechanicznych w części północnej Placu Wolności. Przestrzeń, o której mowa tworzy integralną część z pozostałą częścią Placu Wolności. Jest to jedno z miejsc „wytchnienia” od ruchu pojazdów mechanicznych. Podjęte decyzja władz lokalnych jest odezwą dla licznych grup społecznych i mieszkańców, którzy domagali się ograniczenia ruchu pojazdów mechanicznych dbając, zatem o zdrowie, ochronę środowiska i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów, o których tak mocno zabiegamy wszyscy” – twierdzi burmistrz Szczęsna, która nie wskazuje jednak żadnej z tych grup społecznych, które to tak zabiegały o zamknięcie i utworzenie strefy „wytchnieniowej” na kamiennym lwóweckim rynku.

Prośba 1609 mieszkańców została odrzucona.

Download (PDF, Unknown)

27 KOMENTARZE

  1. 1609 osób z ok 16 150 mieszkańców Gminy daje wynik 9,4% niezadowolonych frustratów co należy tłumaczyć że 1 na 10 osób nie należy się przejmować. Liczby nie kłamią – nie róbcie gówno burzy i nazywajcie wyłączeniem z ruchu tej pierzei rynku jakimś problemem.

    • Królową odwołać, a na stanowisko powołać w zamian młodego pazia, który za wszelką cenę chce rządzić i obsadzać swoich ziomków na stołkach? No nie, no po prostu kurła no nie!!

  2. Parę ławek na kamiennej przestrzeni rynku świadczy o braku pomysłu obecnej p. Burmistrz na atrakcyjne
    zagospodarowanie rynku. Może utworzyć w tej części miasta skansen, która to formuła przyciągnie
    uwagę Mieszkańców i turystów…A jak nie, to pozostanie tylko czekać na lepsze czasy, które z pewnością nadejdą dla Lwówka Śl. już wkrótce.

      • Jolka, to otwieraj kawiarenkę w rynku we Lwówku. Masz dużo lokali do wynajęcia. Dlaczego nie chcesz dać zarobić 2500 za czynsz właścicielowi lokalu i nie otworzysz tętniącej życiem kawiarenki? Lwówecki rynek dzięki tobie może tętnić życiem.

  3. Być samorządowcem z klasą to, jak pokazuje życie, wielka sztuka i nie każdy się nią może pochwalić.
    No cóż, jest tyle innych, pięknych zawodów. Historia oceni po latach kto miał rację.

  4. Gmina zrobiła przy rynku parking na 40 aut a dopiero potem potem zamknęła 1/4 rynku gdzie byli kilkanaście miejsc postojowych. Bardzo mądra decyzja Pani Burmistrz .

    Na pozostałej części rynku jest ciągle kilkadziesiąt miejsc. I tak więcej niż było 20 lat temu na całym. Nie pamiętacie jak były zatoczki i parkowanie równoległe ? Teraz jest lepiej a młody chce zmieniać dobre rzeczy.

  5. zamknąć rynek całkowicie, albo wprowadzić opłaty tak jak jest w innych miastach, nie słuchać idiotycznych pomysłów garstki osób, które chcą wjechać samochodem do fotografa czy księgarni.

  6. Lwówek stał się miastem, wrogiem kierowców. Mikroskopijne ronda to tor przeszkód, na uliczkach ciężko wyminąć się, nie ma gdzie zaparkować , poza marketami. Niby stolica powiatu, a faktycznie taka makieta , niby miasteczka, z parku miniatur z Kowar. A ponoć XXI wiek i mieszkańcom powinno mieszkać się wygodniej….

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj