W przyszłym roku oczyszczą Srebrną

0
423
zdjęcie nadesłane w weekend przez czytelnika - dziękujemy

Mamy odpowiedź z PGW Wody Polskie w sprawie zarośniętego potoku Srebrna w Lwówku Śląskim. Pracownicy RZGW we Wrocławiu zapewnią, iż prace utrzymaniowe zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu.

 

Czy ktoś w końcu zadba o rzeczkę Srebrna, która oddziela ulice Wiejską od Potokowej w Lwówku Śląskim? – zapytał nas jeden z naszych czytelników, który przesłał także zdjęcie zarośniętego strumyka, w którym wyrosło nawet drzewo. O sprawie napisaliśmy wczoraj, wcześniej zwróciliśmy się do PGW Wody Polskie z zapytaniem, o to czy i kiedy strumień zostanie oczyszczony.

Właśnie dotrzymaliśmy odpowiedź. Pani Anna Tarka Rzecznik prasowy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wyjaśnia:

Pracownicy Wód Polskich, nadzorujący gospodarkę wodną w całym kraju, jak również w naszym regionie, na bieżąco monitorują stan wszystkich wód i budowli oraz obiektów hydrotechnicznych. Przypominamy, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie funkcjonuje od 1 stycznia 2018 roku.

Z uwagi na fakt, iż na obszarze administrowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu znajduje się wiele cieków, potoków i rzek, których koryta miejscami wymagają prac utrzymaniowych i remontowych – prowadzimy te roboty systematycznie, jest to jednak proces rozłożony w czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie cieki były utrzymywane w odpowiednim stanie, zarówno pod kątem ochrony przeciwpowodziowej lokalnych mieszkańców oraz ich mienia, jak i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom suszy.

Tak również dzieje się w przypadku potoku Srebrna w Lwówku Śląskim. Prace konserwacyjne na tym cieku były wykonywane w 2017 i 2018 roku. Wtedy między innymi na odcinku 4 kilometrów usunięto roślinność z koryta oraz zatory z ujściowego fragmentu potoku.

Kolejne prace utrzymaniowe na potoku Srebrna będą wpisane do planu robót na 2021 rok.


Susza taka, że w strumykach drzewa porosły?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here