W mieszkaniu wyczuwalny był zapach gazu

0
1245
RENAULT TRUCKS PSP Lwówek Śląski straż pożarna 01

Po tym, jak domownicy wyczuli w mieszkaniu zapach gazu na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Szybko okazało się, że to wina nieszczelności połączenia butli z kuchenką gazową.

 

 

Korzystają z nich setki tysięcy gospodarstw domowych w całym kraju. Co nie zmienia faktu, iż butle z gazem są niezwykle niebezpieczne. Jak wielkie szkody może wyrządzić źle podłączona, źle obsługiwana, nieszczelna butla, przekonali się kilka lat temu mieszkańcy Mirska, gdzie po wybuchu butli z gazem zawaliła się część kamienicy.

Dlatego tak ważnym jest by reagować na nawet najmniejszą niepokojącą nas oznakę nieszczelności.

Co robić, gdy ulatnia się gaz? Jak wskazują strażacy zamknij kurek gazowy, nie włączaj, nie wyłączaj światła ani innych urządzeń elektrycznych, nie zapalaj zapałek, zapalniczki, nie pal papierosa, w zagrożonym miejscu nie posługuj się telefonem, otwórz szeroko okna, opuść mieszkanie i powiadom służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Woń ulatniającego się gazu w swoim mieszkaniu wyczuli dziś mieszkańcy jednego z mieszkań w Mirsku. Zgłoszenie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło tuż przed godziną 15. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z OSP KSRG Mirsk oraz JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Na miejscu strażacy szybko zlokalizowali nieszczelność w połączeniu butli gazowej z kuchenką.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here