W mieszkaniu uprawiał ziele. Został zatrzymany

0
109
17 lutego 2019 roku doszło do zatrzymania mężczyzny, który w dwóch mieszkaniach na terenie Jeleniej Góry prowadził uprawę konopi innych niż włókniste oraz wytwarzał środki odurzające. W mieszkaniach znajdowało się ponad 100 krzaków tej rośliny w różnych stadiach rozwoju mogących dostarczyć ponad 3 kilogramy marihuany. Ponadto, Arkadiusz M. przetwarzał uzyskane ziele wytwarzając z niego środek odurzający w postaci suszu. W trakcie przeszukania posesji Arkadiusza M. ujawniono także 110 gram środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste, które podejrzany sam wcześniej wytworzył.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono zarzuty uprawy oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających oraz ich posiadania.

Podejrzany jedynie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z podejrzanym, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury podzielając argument, że grożąca podejrzanemu surowa kara rodzi obawy, że będzie on w sposób bezprawny utrudniał postępowanie i zastosował areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania.

Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Jeleniej Góry grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, do 15 lat.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here