W Lwówku Śląskim ruszyły szczepienia przeciw COVID- 19

12
3924
PCZ Lwówek Śląski

Szczepionki przeciw koronawirusowi dotarły do Lwówka Śląskiego. W środowy poranek zaszczepione zostały pierwsze osoby z personelu medycznego.

 

“W dniu 30 grudnia 2020 r. rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID – 19 w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z siedzibą w Lwówku Śląskim” – informują władze spółki.

W pierwszej kolejności szczepieniami zostanie objęty personel medyczny i niemedyczny, a także inne osoby wymienione w etapie ZERO.

W przypadku szczepionek Pfizer, które są aktualnie dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Ci, którzy przyjęli właśnie pierwszą, kolejną otrzymają za 21 dni. Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Wszyscy, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19, otrzymują zaświadczenie. Każda osoba, która poddała się szczepieniu, przez kwadrans tuż po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepień.

czytaj także: Szczepienia przeciwko grypie w PCZ w Lwówku Śląskim

W Lwówku Śląskim jako pierwszy zaszczepił się: Pan Adam Zdaniuk – Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. Wcześniej kwalifikacji do szczepienia dokonał dr n. med. Marek Kaźmierczyk Dyrektor ds. Medycznych, szczepionkę wykonała Pani Bożena Chądzel.

15 stycznia ruszają zapisy dla pacjentów z tzw. pierwszej grupy, czyli m.in. seniorów, funkcjonariuszy służb mundurowych oraz nauczycieli.

12 KOMENTARZE

  1. No słyszałem że w MON minister oznajmił nie szczepisz się to wypad z wojska bo jak inaczej nazwać blokowanie rozwijanie kariery i to samo czeka policjantów i strażaków dobrze że mnie to nie dotyczy Nie mówię że się nie zaszczepię ale nie będzie mnie nikt zmuszał

  2. Liczba zgonów wyłącznie w wyniku COVID-19 w Anglii z udziałem osób poniżej 60 roku życia bez schorzeń współistniejących wynosi 377 tj. 0,00066% całej populacji Anglii (56 mln). To za CAŁY OKRES pandemii do 16 Grudnia 2020 r włącznie.

    • Wiem,wiem AvE-u was w PiSie z matematyką wszyscy mają do tyłu dlatego jesteście za karę w tej lewicowej partii. Wiem AvE,ze lubicie dodawać zera czy w jedną stronę czy w drugą stronę jak chcąc wykombinować aby było ogromnie pod względem wrażenia myśląc,że reszta społeczeństwa to takie same barany jak te łykające 500+ z własnej kieszeni naczelnika z nowogrodzkiej.Naprawdę te 377 z 56 mln to 0,00066?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here