W Lwówku Śląskim powstanie market Dino

18
5455

Obecnie na terenie powiatu lwóweckiego jest pięć sklepów sieci Dino. Wkrótce będzie ich dziesięć, w tym aż trzy w gminie Lwówek Śląski.

 

W warunkach szalejącej inflacji konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na ceny i chętniej robią zakupy w sieciach postrzeganych jako atrakcyjne cenowo. Korzystają na tym dyskonty, ale też sieć Dino, która w małych miasteczkach ma często najlepszą pod tym względem ofertę oraz jest bliżej.

Wzrost sprzedaży przekłada się na inwestycje. Sieć zwiększa liczbę swoich sklepów na zachodzie i w centrum Polski, ale coraz bardziej kieruje się także na wschód kraju. W 2021 r. „DINO POLSKA” otworzyła 343 nowe sklepy. To o 88 więcej niż rok wcześniej. Na koniec 2021 r. sieć liczyła 1.815 sklepów. W pierwszym kwartale 2022 roku powstało kolejnych 66 nowych sklepów wobec. Wraz z wzrostem punktów handlowych rośnie także powierzchnia sali sprzedaży sklepów jaką dysponuje Dino. Na koniec marca br. ta wynosiła 736,7 tys. mkw. wobec 597,1 tys. mkw. rok temu.

Rozwój sieci już odczuwają mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Obecnie markety Dino możemy znaleźć w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i od niedawna przy drodze wojewódzkiej 297 w Brunowie koło Lwówka Śląskiego. Końca dobiega budowa marketu przy drodze wojewódzkiej 297 w Pławnej Dolnej.

Jednak wkrótce liczba marketów Dino zdecydowanie wzrośnie. Sieć planuje budowę sklepów przy drodze wojewódzkiej 364 w Płóczkach Dolnych oraz przy drodze powiatowej w Rakowicach Wielkich. Nowy obiekt ma stanąć też na działce przy drodze wojewódzkiej 358 w Orłowicach, właściwie przy samym wjeździe do Świeradowa- Zdroju. To jednak nie koniec.

Dino Polska chce postawić market na wjeździe do Lwówka Śląskiego. Swoimi sklepami obsadziła już wjazd od Bolesławca, a wkrótce także od Jeleniej Góry, niebawem również od Gryfowa Śląskiego. Nieobsadzone zostają dwie drogi wjazdowe do miasta. Ta od strony Złotoryi oraz od Niwnic. I właśnie przy tej drugiej, przy ul. Oświęcimskiej w Lwówku Śląskim ma stanąć kolejny market. Dino Polska wystąpiła o pozwolenie na budowę.

Ma to być budowa budynku handlowo- usługowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, zadaszenie nad strefą dostaw, budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej linii zasilającej, wewnętrznej instalacji elektrycznej, wodno- kanalizacyjnej, p.poż., ogrzewczej, wentylacyjno- klimatyzacyjnej, niskoproądowej i odgromowej, a także rozbiórka istniejących budynków wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

18 KOMENTARZE

  1. Bez sensu i kto pójdzie do Dino jak 100 m dalej jest Biedronka a 150 obok jest InterMarche.
    Zamiast dać w Płakowicach albo w Rakowicach gdzie jest jeden sklepik a nie w Lwówku gdzie jest 7 dyskontów!

  2. Mieszkam na terenie wiejskim i mam blisko do sklepu Dino. Robię też tam zakupy i naprawdę jestem zadowolona z szerokiego asortymentu. A ceny…w obecnej chwili porównywalne do marketów a nawet niższe. W dodatku do lwóweckich marketów mam kawałek drogi co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

  3. Do Anonima dzięki, że mi źle życzysz, jak ci sklep nie odpowiada i moje towarzystwo to zapraszam do biedronki. Ja sobie poradzę nie mam lewych rąk, ja przynajmniej pracy się nie boję i w razie znajdę sobie inną

  4. Do Anonima dzięki że mi źle życzysz, jak nie odpowiada Ci moje towarzystwo to są inne sklepy. Ja sobie poradzę w razie w i znajdę inną sobie pracę nie mam lewych rąk. Każdy wie o tym że Dino chce wygryść biedronki i przejąć klientów. Ale stawiając sklep koło sklepu to strzał sobie w kolanko.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here