Uroczystym apelem rozpoczęli nowy rok szkolny

0
380

Aż 331 absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych z całego regionu, jako dalszą ścieżkę swojej nauki wybrało kształcenie w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.


Satysfakcji z takiego wyboru młodzieży nie kryje Pan Marek Łukasik Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich. – To znaczy, że oferta szkoły spotkała się z akceptacją, czyli to, co my proponujemy w zakresie nauczania, w zakresie wychowania w zakresie kształtowania różnych postaw spotyka się z uznaniem młodych ludzi i ich rodziców. – mówi z dumą wicedyrektor, który przyznaje, iż wyniki rekrutacji przeszły najśmielsze oczekiwania. Z nowym rokiem szkolnym w ZSE-T powstało dwanaście klas pierwszych. Zainteresowaniem cieszyły się wszystkie proponowane przez szkołę kierunki – I ogólniaki mundurowe są bardzo liczne i technika. Mamy samodzielne klasy, technikum informatyczne obydwie klasy są samodzielne. Ponadto gastronom, hotelarz, technikum mechanizacji rolnictwa, logistyka jest bardzo mocnym kierunkiem – przyznaje Pan Marek Łukasik, który dodaje, iż niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się klasy mundurowe: policyjne, strażackie, wojskowe.

Tak wielki nabór był dla dyrekcji sporym wyzwaniem. Wakacje w ZSE-T upłynęły na ciężkiej pracy i przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dziś wszyscy odetchnęli z ulgą. Szkoła w Rakowicach Wielkich jest dobrze przygotowana do przyjęcia uczniów, o czym zapewnia nas Pan Marek Łukasik: – Pokonaliśmy problemy, które wynikały z tak ogromnego naboru w sposób dość skuteczny. Dyrekcja sobie ze wszystkimi problemami poradziła – tłumaczy wicedyrektor, który wyjaśnia, iż tymi głównymi bolączkami ostatnich tygodni była kwestia zatrudnienia większej liczby nauczycieli i rozwiązanie problemów lokalowych.

Dziś (2 września) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie klas pierwszych wraz z liczną grupą towarzyszących im rodziców spotkali się na uroczystym apelu, który był także okazją do upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, oddania hołdu bohaterom oraz uczczenia pamięci o milionach poległych żołnierzy i cywilów.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili m.in. Wicestarosta Lwówecki Pan Zbigniew Grześków i Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim kom. Wojciech Czafurski.

Inauguracja roku szkolnego już za nami. Od jutra uczniów i nauczycieli czeka ciężka praca. Życzymy, aby była ona czystą przyjemnością i żeby za dziesięć miesięcy każdy mógł cieszyć się z jej efektów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here