Ukradł kasetkę z pieniędzmi oraz elektronarzędzia. Grozi mu 5 lat

0
815

Wspólne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdrój doprowadziły do zatrzymania 22 – letniego mężczyzny podejrzewanego o kradzież kasetki z zawartością pieniędzy oraz elektronarzędzi. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Resztą zajmie się już prokuratura i sąd.

 

Końcem lutego br. mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży kasetki metalowej wraz z zawartością pieniędzy. Ogólną kwotę strat poszkodowany oszacował na 13 tysięcy złotych. Z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynikało, iż sprawca do mieszkania wszedł przez uchylone okno znajdujące się na parterze budynku. Złodziej ukradł metalową kasetkę. Jak powiadomiła funkcjonariuszy pokrzywdzona w kasetce było 13 tysięcy złotych.
Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Leśnej zgłosił się mieszkaniec gminy Leśna twierdząc, że został okradziony. Z garażu pokrzywdzonego zniknęły elektronarzędzia łącznej wartości 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili kilka ustaleń operacyjnych i w efekcie tych czynności zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Leśna. Elektronarzędzia zostały odzyskane natomiast metalową kasetkę w, której trzymana była gotówka policjanci wyłowili ze studni. Pieniędzy nie udało się odzyskać, gdyż zostały roztrwonione przez sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz 22-latkowi może grozić do 5 lat więzienia.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here