Turystyczny obraz nędzy

2
1407

Od niemal ośmiu lat rządów obecnego burmistrza słyszymy o rozwoju przedsiębiorczości i turystyki we Wleniu. Jednak do tego, aby gmina na nowo stała się centrum turystyki w regionie nie są potrzebne puste deklaracje, ale realne działania.

 

Od niemal ośmiu lat piszemy, o tym, że brakuje infrastruktury turystycznej, to, co się robi, bardzo często jest pozbawione sensu, a nawet to, co zbudowano, jest brudne i zaniedbane. Wystarczy pójść na spacer „za Sanatorium”.

Tradycyjnie, jak co roku praktycznie jedyny ciąg spacerowy dla kuracjuszy i mieszkańców bardziej odstrasza, niż zachęca do spacerów. I tak w tragicznym stanie chodnik tuż przed sezonem turystycznym nie wiadomo, po co częściowo rozebrano. Lampy z zamontowanymi „hiper, super” nowoczesnymi lampami w każdej chwili mogą się przewrócić, bo kompletnie zgniły ich podstawy. Poprzewracany zrujnowany płot wokół boiska to kolejna wizytówka włodarza. A hit ostatniej kampanii wyborczej „promenada nad Bobrem” to również obraz nędzy i rozpaczy. Rozpadające się siedziska, poprzechylane kosze na śmieci dopełniają obrazu niechlujstwa.

Czy to komuś przeszkadza? We Wleniu nikomu. Ani burmistrzowi Arturowi Zych, ani urzędnikom, ani radnym, ani mieszkańcom! Tylko turyści kręcą głowami z niedowierzaniem.

-/autor: Andrzej Jaśkiewicz, Wleninfo.pl/-

2 KOMENTARZE

  1. Panie Marku , pan się tylko przyczepia do każdego! Nie widzi Pan że są wybrani ,, zarobieni,, I teraz pewnie liczą , liczą na ciszę , a tu ciągle jakiś gość się przywala 🙂 . Co to ma być, takie czepialstwo. Oni chcą spokojnie,, pracować,, a Pan jakieś obietnice wyborcze przypomina o tych obietnicach tylko pamięta Pan , bo reszta lubo być okłamywana i mają to na co dzień.
    Tak na poważnie to Dzięki że Pan jest bo ludzie u nas w powiecie skleroze mają.
    Pozdrawiam redakcję.

  2. Pan Zych tylko czeka na koniec kadencji,bo przecież ma już załatwioną ciepłą posadkę w PWiK Bolesławiec w zamian za to że oddał wodociągi wleńskie pod ich władanie.To samo zrobił z ośrodkiem zdrowia we Wleniu-po prostu co tam się dzieje to jest żenada.ale czego się nie robi dla kasy.Tylko w radio jest go ciągle pełno-kto za to płaci!!!Panie Marku dobra robota!Trzeba patrzeć na ręce tym pseudo-społeczniakom

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here