Toyota wypadła z drogi

0
1713

Nadmierna prędkość, jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze i kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

 

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w 2023 roku doszło do 20.936 wypadków drogowych mające miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu oraz 365.991 zdarzeń zakwalifikowanych jako kolizje drogowe. W wyniku wypadków drogowych 1.893 osoby poniosły śmierć rannych zostało 24.125 osób (w tym ciężko 7.595).

Tylko na terenie województwa dolnośląskiego policjanci odnotowali 1.792 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 122 osoby, a ponad 2 tysiące zostało rannych.

Nadal w czołówce przyczyny wypadków mundurowi wskazują niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Nadal w czołówce przyczyn zdarzeń na drodze jest jazda pod wpływem alkoholu oraz coraz częściej zdarza się także jazda pod wpływem środków odurzających.

Warto o tym pamiętać wsiadając za kierownicę.

Do kolejnego zdarzenia na drodze w powiecie lwóweckim doszło w piątek, 31 maja br. Tuż przed godziną 16. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gradówek.

Policjanci na miejscu ustalili, że 67-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, która kierowała pojazdem marki Toyota, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad tym pojazdem. Samochód zjechał z drogi i zatrzymał się dopiero w polu.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim a także zespół ratownictwa medycznego z Gryfowa Śląskiego.

67- latka może mówić w tym przypadku o sporym szczęściu, gdyż nie została ranna.

– Kierująca była trzeźwa, miała zapięte pasy bezpieczeństwa. Kobieta została ukarana mandatem karnym – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here