Tłumy na otwarciu Sky Walk w Świeradowie- Zdroju

17
5216
fot. Mateusz Szumlas

Zgodnie z przypuszczeniami największa w Polsce ścieżka w chmurach przyciągnęła do Świeradowa- Zdroju tłumy. W pierwszej godzinie wieżę odwiedziło już kilkaset osób. A kolejka przed wejściem z każdą chwilą rośnie.

 

Jak relacjonuje Pan Mateusz Szumlas Radny Rady Miasta Świeradów- Zdrój Sky Walk już w pierwszej godzinie otwarcia przyciągnął prawdziwe tłumy odwiedzających. Rośnie kolejka do wejścia na wieżę – mówi nam Pan Radny, zwracając uwagę, iż minęła dopiero godzina od otwarcia atrakcji.

Na wieży oprócz turystów spotkać możemy także wielu dziennikarzy. TVN, Polsat, Radio Wrocław, eLuban.pl, … Relacje z otwarcia z pewnością przyczynią się do zwiększenia popularności świeradowskiej ścieżki w chmurach.

fot. Mateusz Szumlas
fot. Mateusz Szumlas

Cennik Sky Walk Świeradów- Zdrój

  • Osoba dorosła: 49 zł
  • Dziecko do lat 3: bezpłatnie
  • Dziecko: 3 – 12 lat: 39 zł
  • Grupa szkolna: 35 zł/ os
  • Grupa powyżej 25 osób: 45 zł/os.

Zjeżdżalnia Sky Walk Świeradów- Zdrój

  • 1 jazda: 9 zł
  • 6 jazd: 50 zł

Godziny otwarcia ścieżki w chmurach

Wieża widokowa będzie pracować od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 20.

Zobacz, jak wygląda ścieżka w chmurach i jakie dodatkowe atrakcje powstaną przy niej już wkrótce. więcej przydatnych informacji na stronie: https://lwowecki.info/zwiedzamy-sky-walk-swieradow-zdroj-najwieksza-w-polsce-sciezke-w-chmurach/

17 KOMENTARZE

  1. Okropnie psuje widoki, które kiedyś w Świeradowie-Zdroju były godne podziwu. Teraz powstają coraz to większe rzeczy między innymi wyżej wspomniana wieża wyglądająca jak rusztowanie czy też ogromne hotele gotowe przyjąć kilka tysięcy osób. Przykro patrzeć, w którą to stronę idzie. Zamiast nautralnego, pięknego górskiego krajobrazu mamy pełno parkingów, hoteli i rusztowania 62 metrowe.

      • Dziękuje za odpowiedź. Wypowiadam się jako głos młodego pokolenia Świeradowa-Zdroju, a nie typowy Janusz czy Grażyna, bardzo stereotypowo mówiąc i nikogo nie obrażając.
        Dla nas jest już to miasto bez perspektyw. Uczono nas doceniać to co dookoła mamy, a aktualnie to wszystko jest nam zabierane. Oczywiście, wyprowadzka jest dobrą opcją i większość młodych już to zrobiła. Teraz czas na resztę. 😉

        • To się wyprowadź, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Co Twoim zdaniem byłoby perspektywą dla młodych w tym mieście? Podaj parę przykładów, chętnie poznam Twoje zdanie.

          • W porządku, wymiana zdania zawsze jest mile widziana. Od paru lat studiuje poza granicami miasta, miałam okazję poznać kulturę różnych regionów jak i również tych, które dbają o swoje środowisko i bogactwo naturalne. Jako młoda osoba mogę powiedzieć, że moi rówieśnicy, którzy tutaj zostali, mają problem z pracą – do wyboru są stanowiska w hotelarstwie bądź gastronomii i handlu. Spędzanie czasu wolnego to również szeroki temat do rozmowy.
            Nie sprzeciwiam się inwestowaniu w branże wspierające promocję gminy i miasta, lecz w niszczenie widoków budowlami z betonu, które są coraz to większe. Chcąc czy nie chcąc, mieszkamy w na prawdę pięknym rejonie, otoczonym pięknymi górami, lasami, naturą – nie powinniśmy tego niszczyć.
            Według mnie rozbudowa powinna obdywać się w zgodzie z mieszkańcami. Miasto powinno mieć na uwadzę zdanie swoich mieszkańców, autochtonów tego regionu – czyli po prostu nasze zdanie na ten temat.
            Trudno też znaleźć rozwiązanie od tak na to co się dzieje (tym samym na odpowiedź na Pani pytanie), ale przede wszystkim powinno to być coś, co by zatrzymało młodszych mieszkańców i zachęciło do pozostania w Świeradowie.
            Bardzo chętnie poznam też Pani zdanie, ponieważ ma Pani odmienne.

      • Tak, tez jestem zdania żeby w końcu zamknąć się na turystów, to oni nam wszystko niszczą, oczekują dobrych miejsc hotelowych, pięknych widoków z okien, dobrego jedzenia w różnym stylu, i Bóg wie jakich jeszcze atrakcji. To miasto, te góry, widoki są nasze. Chcemy żyć z własnej pracy, hmmm tylko jakiej? Skoro turystów nie będzie? A bogactwa naturalnego oprócz gór i szlaków nie mamy? Tartaki nie, kamieniołomy nie, hmm …. zdechniemy z głodu, ale za to w pięknych okolicznościach przyrody.

  2. Dopowiadając: ważniejsze jest to, aby wyjść i wysłuchać co mieszkańcy mają do powiedzenia na temat swojego miasta, czego ludzie potrzebują. Pisanie co jest najlepsze dla wszystkich może być krzywdzące.

  3. Ale młody bździny sadzisz, nad morze jeździsz? Pewnie zaraz napiszesz ,że nie bo drogo, brzydko i woda zimna. A zastanów się chłopcze jakie tam mają młodzi perspektywy. Jeszcze mniejsze niż Ty tutaj, bo nad morzem sezon trwa 3 miesiące, w górach cały rok. Jednak żeby na górach zarobić to trzeba tych ludzi (turystów) ściągnąć do siebie, potrzebna jest infrastruktura i logistyka. Dlaczego na narty jeździmy do Austrii, Czech, Włoch, Niemiec? Bo tam turtsta ma wszystko, wyciągi, trasy, hotele,restauracje. A czego brak? Buractwa, które samo nie wie czego chce. Napisz młody człowieku czego oczekujesz? W jaki sposób chcesz zarabiać? Może jesteś głosem który pragnie mieszkań socjalnych, bo tych brak w Świeradowie. Może lekkiej kasy, tylko skąd? Podaj konkrety ,nie owijaj w bawełnę, bo jak na razie Twoja wypowiedź jest mocno niejasna, tylko biadolenie, że za duże hotele, że skaywalk itp,itd.w Czechach tez są, nikt nie płacze, wszyscy zarabiają.

  4. Najdluzszy most wiszacy w Portugalii zbudowany i zarazem.najdluzszy w europie 517m i 172 metry wysoko to robi wrazenie dla mieszkańców kosztuje 5 eur a tutaj wychodzi 12 eur i tam jest dopiero wiatr we wlosach .ale Polska to zacofanie kraj rolniczy .sami podwykonawcy firm zachodnich państw cieszy sie z bele czego

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj