Takich boisk można pozazdrościć

4
1447

Trzy duże boiska plus bieżnia, skocznia, rzutnia do pchnięcia kulą, stoły do tenisa oraz zadaszone stojaki na rowery. Tak w dużym skrócie wygląda nowopowstały kompleks w Gryfowie Śląskim.

 

Inwestycja miała być oddana do użytku z początkiem roku szkolnego, ale z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych prace nieco się przeciągnęły. – Termin został trochę przekroczony, ale była na to pełna zgoda, ponieważ jak wiadomo warunki atmosferyczne były trudne wtedy, kiedy prace ziemne jeszcze trwały, a termin na ich wykonanie był rekordowo krótki, bo w zasadzie było trzy miesiące na wykonanie zadania, a ilość powierzchni jest imponująca. – tłumaczy Burmistrz Gryfowa Śląskiego Pan Olgierd Poniźnik.

Warto jednak było czekać. Dziś obiekt możemy podziwiać w pełnej okazałości. W piątek, 29 października 2021 roku dokonano odbioru technicznego. Ten wypadł bardzo pozytywnie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonawcy i z jakości prac. Gwarancja jest na pięć lat, ale myślę, że wytrzyma to dużo dłużej. – dodaje Burmistrz Gryfowa Śląskiego, który przyznaje, iż oddając plac budowy nie spodziewał się, że całość będzie tak piękna i tak kolorowa.

– Mamy trzy duże boiska plus stoły do tenisa, bieżnia, miejsce do pchnięcia kulą i skocznia oraz miejsca na rowery. – tłumaczy Pani Jadwiga Hawryluk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim, przy której powstała inwestycja.

Pani Dyrektor przyznaje, iż dotychczas gryfowska „Jedynka” dysponowała boiskami do piłki ręcznej i piłki nożnej, ale brakowało miejsca do edukacji wczesnoszkolnej a jak wiadomo maluchy ze względu na wiek i naturalną potrzebę ruchu tym bardziej potrzebują takiej otwartej przestrzeni. Teraz to się zmieni.

– W tym momencie uczniowie będą mogli być podzieleni, młodsze i starsze będą miały osobną przestrzeń. Mniejsze boisko jest dostosowane dla młodszych uczniów są mniejsze bramki, niższe kosze i piłki siatkowe. – mówi Pani Jadwiga Hawryluk, która wspomina, iż SP1 w Gryfowie Śląskim zawsze wiodła prym, jeżeli chodzi o sport szkolny w powiecie. A teraz z nowymi możliwościami z pewnością to zainteresowanie uprawianiem sportu wśród dzieci i młodzieży jeszcze bardziej wzrośnie.

– Myślę, że będą one chętnie uprawiać sporty, wierzę w to, że to się rozwinie a poza tym będą nas tutaj odwiedzać inne szkoły, żeby zobaczyć jak może wyglądać obiekt sportowy na miarę XXI wieku. Zapraszamy gości z innych szkół do Gryfowa Śląskiego, żeby zobaczyć jak jest pięknie, niech przyjadą, niech spróbują, niech skorzystają z tego obiektu i wszystkim życzę, żeby mogli mieć przy swoich szkołach taki obiekt. – mówi Pani Dyrektor, która dodaje, iż obiekty mają być też zachętą do uprawiania sportu, bezpiecznego uprawiania sportu nie tylko samych uczniów „Jedynki”, ale i wszystkich dzieci z terenu miasta i gminy Gryfów Śląski.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego wprawdzie przyznaje, iż nie zna wszystkich szkolnych obiektów sportowych w powiecie lwóweckim, jednak w poróżnieniu do tych, co zna, to kompleks boisk jest naprawdę imponujący. – Jest godny uwagi nawet do odbywania się na nim zawodów powiatowych różnej ranki. – dodaje Pan Olgierd Ponźnik.

Oficjalne otwarcie kompleksu nastąpi 10 listopada, jednak młodzież już po weekendzie będzie mogła się cieszyć z obiektu.

Warto także dodać, iż wiosną wokół kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim pojawią się nasadzenia, z których ze względu na przymrozki w tym roku Gmina zrezygnowała.

Jak podoba Wam się taki kompleks?

4 KOMENTARZE

  1. Piękny obiekt. Gratulacje dla p. Dyrektor i dla całej społeczności szkoły. Niech boiska służą jak najdłużej. Jeszcze raz wielkie gratulacje. Również dla urzędu gminy i miasta w Gryfowie Śląskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here