Szansa na pracę po 50-tce

0
183
fot.: Pracuj.pl

Czy to prawda, że pracodawcy preferują głównie zatrudnianie osób młodych? Owszem. Niemniej sytuacja na rynku pracy nieco się zmienia. Jeszcze do niedawna osoby po 50 roku życia nie mogły prawie liczyć na oferty skierowane do nich. Średni czas poszukiwania zatrudnienia wynosił nierzadko nawet pół roku. Dzisiaj w wielu firmach coraz cenniejsze staje się doświadczenie.

Oferty pracy dla osób po 50-tce?

Wiele ofert w serwisie pracuj.pl zawiera informację, iż praca odbywa się w „młodym zespole”. Traktowane jest to jako ogromny atut – młodzi ludzie mają być bardziej energiczni, zaangażowani i świetnie wykształceni. W praktyce jednak bywa różnie. Młode pokolenie bywa też roszczeniowe, nastawione na wyścig szczurów oraz gotowe w każdej chwili zmienić pracę na lepszą, stąd też ich działanie w pracy będzie inne niż osób starszych.
Dlatego też coraz więcej firm zaczyna stawiać na osoby dojrzalsze, doświadczone i zmotywowane do tego, aby znaleźć zatrudnienie oraz wykonywać swoje obowiązki, najlepiej jak potrafią.

Oferty dla osób po 50-tce mają głównie firmy stawiające na osoby poszukujące stabilnej pracy i potrzebujące pracowników znających się na rzeczy. Dotyczy to m.in. księgowych, pracowników administracji biurowej, kierowców ciężarówek, logistyków, inżynierów i mechaników. Dużo ofert pracy dla osób dojrzałych mają też duże sieci handlowe oraz firmy kurierskie posiadające duże sortownie paczek.

W jakich branżach trudno o zatrudnienie po 50-tce?

Z pewnością młodych ludzi preferują bardziej firmy potrzebujące pracowników produkcyjnych czy magazynowych. Ta sytuacja nieco zmienia się wraz z automatyzacją, ale wciąż jeszcze dobra kondycja i zdrowie jest tu ważnym wymogiem.

Na młodość stawiają także firmy reklamowe oraz marketingowe. W tym zawodzie bardzo liczy się kreatywność, świeżość umysłu, której 20- i 30-latkom zwykle nie brakuje. Dodatkowo chodzi o dobrą znajomość obecnych trendów czy potrzeb nowoczesnego społeczeństwa. Z tego powodu ta branża będzie raczej zawsze już zdominowana przez młodych ludzi.

 

“A.S.” – Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here