Sypnęło śniegiem. Kierowcy mają problemy z jazdą

4
2422

Największe problemy mają ci kierowcy, którzy nie zdążyli zmienić opon i którzy zapomnieli o zmianie stylu jazdy. Na Pogórzu Izerskim sypnęło dziś śniegiem.

 

Biały puch leży nie tylko na poboczach, ale także na drogach, które stały się bardzo śliskie. Złe warunki atmosferyczne to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu, o czym wielu kierowców zapomina.

Apelujemy, by w tak zmiennych warunkach atmosferycznych z jakimi mamy obecnie do czynienia zmienić technikę jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielnie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków.

Tak wygląda sytuacja w okolicach Świeradowa- Zdroju

Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

Przypominamy także o odpowiednim przygotowaniu pojazdu. Sprawdźmy oświetlenie, sprawdźmy stan naszych opon. W przypadku przymrozków pamiętajmy o konieczności dokładnego odśnieżenia naszego samochodu przed wyruszeniem w trasę.

Przypominamy także, iż Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu m.in. na terenie powiatu lwóweckiego. Więcej >tutaj<

4 KOMENTARZE

  1. Droga Szklarska Świeradów dramat Czy w tym roku ktoś to odśnieża Czy miasto Świeradów Zdrój nie ma juz kasy. Burmistrzu dramat auta w rowie droga nieprzejezdna na samym początku zimy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here