Strażacy walczą ze skutkami wichury

1
1502

Strażacy z powiatu lwóweckiego usuwają skutki wichury, jak przeszła nad regionem. Synoptycy ostrzegają, że po południu również może mocno powiać.

 

Kilka minut po godzinie 9 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o powalonym przez wiatr drzewie w miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp strażaków z OSP KSRG Gryfów Śląski.

Przed południem strażacy otrzymali informację o dużej lipie, która jest w katastrofalnym stanie a jej gałęzie mogą zaraz uszkodzić linie w miejscowości Radomiłowice koło Lwówka Śląskiego. Na miejsce zadysponowano podnośnik z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Strażacy bez trudu poradzili sobie z wycięciem spróchniałego drzewa. Akcja na miejscu dobiega końca.

W międzyczasie w Radomiłowicach z uwagi na awarię prądu interweniowało tam również pogotowie energetyczne.

Synoptycy ostrzegają, iż silne porywy wiatru w powiecie lwóweckim mogą występować do godziny 18: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, miejscami w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzegają także przed oblodzeniem na drodze: Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza po południu obniży się do -2°C; -1°C, temperatura przy gruncie do około -2°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się przez następną dobę.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here