Strata pracy – co dalej?

0
80
fot.: Pracuj.pl

Każdy może stanąć przed problemem bezrobocia. Firma zbankrutowała, nie udało się znaleźć nici porozumienia z przełożonym lub zredukowano stanowiska? To bardzo trudna sytuacja, która generuje mnóstwo negatywnych emocji. Co zatem zrobić, gdy tracimy pracę? Przede wszystkim trzeba dać sobie radę ze smutkiem, gniewem i strachem.

Jak opanować emocje?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy na portalu pracuj.pl postaraj się nieco ochłonąć. Gdy żądzą nami jedynie negatywne emocje, bardzo trudno o dobre decyzje. Warto pamiętać, że nic nie trwa wiecznie – tak samo każda praca się kiedyś zaczyna i kończy. Z pewnością nie jest to koniec świata. To, że straciliśmy pracę, nie oznacza, że nie nadajemy się do niczego.

Dlatego też pierwszym krokiem w poszukiwaniu nowej pracy powinno być uświadomienie sobie, że chociaż znalezienie nowego zatrudnienia będzie wymagać nieco wysiłku, to jest to szansa na całkiem nowy start.

Nie przestawaj wierzyć w siebie

Nie warto także zbytnio zastanawiać się nad powodami, dla których poprzednia firma zrezygnowała z naszych usług. Tych mogą być dziesiątki, a rozważanie tych spraw z pewnością nie poprawi nikomu nastroju. Warto za to przeanalizować swoje sukcesy – pozwoli to opanować emocje i przyda się podczas pisania nowego CV.

Poczuj nowe szanse

Z pewnością nie warto postrzegać utraty pracy jako porażki. Jedno miejsce opuszczamy, ale czeka na nas wiele innych. A to zaś idealny moment na nowy start, pełne wykorzystanie swojego doświadczenia i już zdobytych umiejętności. Nie jesteśmy przecież już początkujący, a to ogromny atut dla nowego pracodawcy. Nowa firma to również szansa, by zacząć robić coś innego, związanego z zainteresowaniami lub bardziej emocjonującego.

Zacznij szukać nowej pracy

Z pozytywnym nastawieniem i bez zbędnego bagażu negatywnych emocji można zacząć poszukiwania nowego miejsca pracy. Początkiem tej drogi jest nowe CV. Zadbaj, aby było aktualne i napisane w sposób przyciągający uwagę. Stwórz listę wymarzonych stanowisk oraz zaczyn przeglądać oferty pracy.

 

“A.S.” – Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here