Stracił prawo jazdy za szybką jazdę

1
1032
Kontrola prędkości (lwówecki.info)

Policjanci ruchu drogowego z lwóweckiej komendy 5 grudnia prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

 

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego, lwóweckiej komendy, przeprowadzili 5 grudnia br. działania „Prędkość”. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali 38 pojazdów, ujawnili 37 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Jedna osoba straciła prawo jazdy za naruszenie przepisu 50+. Mężczyzna kierujący pojazdem osobowym w miejscowości Mroczkowice poruszał się z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Również do kierowców – zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia – a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here