Stracił panowanie nad pojazdem. Auto dachowało

4
2586
zdjęcie poglądowe

O wielkim szczęściu może mówić kierujący Volkswagenem Golfem, który bez większego szwanku wyszedł z dachowania. Badanie wykazało, że był pod wpływem.

 

 

Po tym, jak kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf 37- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego jadąc przez miejscowość Ubocze stracił panowanie nad pojazdem auto wypadło z drogi i dachowało zatrzymując się na prywatnej posesji. Do zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna ze zdarzenia wyszedł bez większego szwanku.

 

 

Lwóweccy policjanci wskazują, iż kierujący Golfem mężczyzna na miejscu zdarzenia został podany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków. Test na zawartość alkoholu w organizmie wypadł negatywnie. Natomiast test na zawartość narkotyków wyszedł pozytywni wskazując na obecność amfetaminy i metamfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew.

Zgodnie z art. 178a § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here