Sprawdzają się zapowiedzi synoptyków. Pada śnieg

0
2873

Pierwsze dni wiosny były wręcz letnie. Temperatura miejscami dochodziła nawet do 20 stopni Celsjusza. Wielu kierowców zmieniło opony na letnie. Jednak najbliższe dni to powrót zimy.

 

Mimo, iż w ostatnich dniach pogoda nas wręcz rozpieszczała, było słonecznie i bardzo ciepło, to jednak zima nie odpuszcza i wraca ze śniegiem i przymrozkami. Jak wskazują synoptycy z IMGW specyficzne położenie frontów atmosferycznych oraz pogłębienie się niżu „Katharina” nad Włochami spowoduje napływ do Polski chłodnej masy powietrza z północy oraz dostawy wilgotnego powietrza z południowego wschodu. Będzie to skutkować wyraźnym ochłodzeniem, a także znacznymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu na południu i wschodzie kraju. Możliwe jest także oblodzenie.

Wczoraj Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców powiatów lwóweckiego, karkonoskiego i lubańskiego o możliwych opadach śniegu. Według tych zapowiedzi na obszarach powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, lokalnie około 15 cm.

Prognozy sprawdzają się. Jak informują mieszkańcy Świeradowa- Zdroju u nich zaczyna robić się biało. Droga ze Świeradowa- Zdroju do Szklarskiej Poręby już pokryta jest cienką warstwą śniegu. Białego puchu z każdą chwilą przybywa. Temperatura jest poniżej zera. Drogi robią się coraz bardziej śliskie i niebezpieczne.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here