Sprawdź, gdzie i kiedy odbędą się planowane polowania zbiorowe

16
845
fot.: Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski podaje do publicznej wiadomości informację o planowanych polowaniach zbiorowych w okresie od 05.10.2019 r do 12.01.2020 r organizowanych przez Koło Łowieckie „Głuszec”. – czytamy na stronie lwóweckiego urzędu.

Burmistrz Lwówka Śląskiego informuje, iż polowania zbiorowe odbędą się: „Obwód łowiecki nr 180 – Nadleśnictwo Lwówek Śl.”.

W obwieszczeniu próżno szukać informacji jaki obszar obejmuje obwód łowiecki nr 180. Dopisek “Nadleśnictwo Lwówek Śl.” mogłoby sugerować, iż chodzi o cały teren nadleśnictwa. Niemniej pod zarządem Nadleśnictwa Lwówek Śląski znajduje się aż ponad 18 tys. ha lasów rozlokowanych na terenie 5 powiatów oraz 12 gmin. Czy naprawdę tak trudno podać do wiadomości publicznej precyzyjne informacje, żeby mieszkańcy mieli pełną świadomość?

Informację o obwodach możemy znaleźć np. w Rozporządzeniu Wojewody Dolnośląskiego z 22 grudnia 2015 r. w sprawie podziału województwa dolnośląskiego na obwody łowieckie:

Obwód łowiecki nr 180
Na północ od miejscowości Brunów drogą w kierunku wschodnim przez miejscowość Chmielno, Zbylutów, Skorzynice, Nowa Wieś Grodziska, skąd droga na południowy – zachód do miejscowości Bielanka ( wschodnia), skąd drogą do miejscowości Pieszków. Z miejscowości Pieszków na wschód drogą do miejscowości Rochów a następnie na zachód droga przez miejscowości Dłużec, Sobota, Dębowy Gaj, Pławna Dolna, a następnie na północ drogą przez miejscowość Mojesz, Lwówek, Brzezie do miejscowości Brunów tj. do punktu wyjściowego.

Warto pamiętać, iż miejsca gdzie będą prowadzone polowania będą oznakowane specjalnymi tablicami ostrzegawczymi.

OBWIESZCZENIE
Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski z dnia 30 sierpnia 2019r., o planowanych polowaniach zbiorowych Koła Łowieckiego “Głuszec”

Download (PDF, 552KB)

16 KOMENTARZE

  1. Barbarzynstwo to nie jest normalne polowanie to jest klusownictwo , gdzie ta zwierzyna ma uciec jak jest okrazona przez bande zwyrodnialcow , nie pozwolmy klusownikom polowac zbiorowo

  2. Mam pytanie do zielonych? Czy będą pilnować kukurydzy, rzepaku, ogulnie płodów rolnych. Czy zapłacą za szkody? Tak jak koło z Warmińsko-mazurskiego 350000zł tylko dla jednego rolnika za kukurydzę. Są tam chętni?

  3. Panie Rafale.. barbarzyństwo??? W ciągu jednego tylko 1 dnia w Polskich ubojniach jest uśmiercanych tyle zwierząt (drób, trzoda, bydło) co przez cały sezon łowiecki przez wszystkie koła łowieckie. Z tą różnicą że zwierzyna dzika ma tą szanse że umrze w sposób naturalny. Zwierzęta hodowlane tej szansy nie mają.( To tak porównując kwestię pojęcia zywej istoty,odbierania mu życia ?)Jeśli nie zginą w ubojniach to często gina w transporcie… Punkt widzenia się zmienia od punktu siedzenia trochę obiektywizmu bez dalszego wchodzenia w tematy regulacji ilości populacji, szkód leśnych i rolnych itp… Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here