Spowodowała stłuczkę nie posiadając uprawnień i będąc pod wpływem narkotyków

4
1687

Zwykła stłuczka dwóch pojazdów przekształciła się w poważne przestępstwo. Kierująca oprócz tego, że nie posiadała w ogóle uprawnień do kierowania to dodatkowo była pod działaniem narkotyku.

 

15 grudnia około godz. 18 operator telefonu 112 otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gryfowie na ul. Zaułek. Do obsługi zdarzenia dyżurny komisariatu policji w Gryfowie Śląskim skierował patrol. Na miejscu policjanci ustalili, iż w wyniku cofania doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Niby zwykła kolizja, lekko uszkodzone pojazdy, brak osób rannych. Jednak standardowo przy tego typu zdarzeniach policjanci rozpoczęli ustalanie i kontrolę danych. I tu zaczęły się problemy.

 

Jak się okazało sprawczyni, kierująca samochodem Land Rover, 34 letnia mieszkanka Gryfowa Śl. nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Kierującą poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, iż kobieta jest trzeźwa, jednakże zachowanie kierującej wzbudziło u policjantów podejrzenie. Dlatego postanowili dodatkowo przebadać kierującą urządzeniem Alere na zawartość narkotyków. Tu jednak wynik okazał się pozytywny, urządzenie wskazało, iż sprawczyni jest pod działaniem metamfetaminy. Z kierującą wykonano dalsze czynności procesowe celem skierowania materiałów z popełnionego przestępstwa i w celu wymierzenia kary do prokuratora i sądu.

 

-/ Policja Lwówek Ślaski /-

4 KOMENTARZE

  1. Oprócz sprawczyni, winny jest też jakiś parszywy dealer narkotykowy, który handluje tym ścierwem. Trzeba się z tymi obrzydliwymi handlarzami rozprawić jak w Filipinach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here