Spłonął nowy dom z całym wyposażeniem

17
11436

Rodzina za kilka dni miała się wprowadzać do nowo wybudowanego i niemal w pełni wyposażonego domu. Niestety, wczoraj wieczorem ich dobytek strawił ogień.

 

W piątek, kilka minut po godzinie 21. do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Niwnicach.

Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane cztery zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim wraz z dowódcą oraz OSP Kotliska i OSP Płóczki Górne.

Po dojeździe na miejsce piętro i dach stały w ogniu. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych, które trwały kilka godzin.

W wyniku pożaru spaleniu uległo pierwsze piętro budynku, poddasze i dach. Parter został zalany podczas prowadzonych działań gaśniczych. Przyczyny pożaru na chwilę obecną nie są znane. Te ustalać będzie policja. Strażacy wstępnie straty oszacowali na kilkaset tysięcy złotych.

Dziś na miejscu z pomocą rodziny i sąsiadów trwa akcja porządkowania pogorzeliska.


Ruszyła akcja pomocy dla pogorzelców z Niwnic

17 KOMENTARZE

  1. Strażacy spisali się bardzo dobrze! Jednej chwili dom stał w płomieniach. Naprawdę bardzo dobrze się spisali. A dla hejterow informacja! Nie było ubezpieczenia i nie będzie odszkodowania. Człowiek sam wszystko wykańczał i włożył tam całe serce,siły i pieniądze.
    Pomożemy jak możemy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here