Służby wyważają drzwi do nielegalnego kasyna

2
788

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zgorzelcu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Lubania kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Zgorzelcu zajmujących się, na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier na terenie Lubania.

Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu po uprzednim uzyskaniu od Prokuratora Rejonowego postanowienia o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu. Wewnątrz lokalu ujawniono nielegalne kasyno z automatami do gier. W pomieszczeniu tym znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy zostali sprawdzeni pod kątem posiadania przedmiotów zabronionych w tym substancji psychoaktywnych. Ujawnione maszyny zostały zabezpieczone przez Urząd Celny celem dalszego postępowania w przedmiotowej sprawie.

Od 1 kwietnia 2018 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł za jeden automat. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

nagranie wideo pochodzi z portalu eLuban.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here