Skradziony w Niemczech Mercedes wróci do właściciela a złodziej trafił za kraty

0
303

Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Niemiec. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Podjęte działania doprowadziły do odnalezienia samochodu w lesie i zatrzymania sprawcy. Wartość odzyskanego auta to blisko ćwierć miliona złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału prewencji bolesławieckiej komendy podjęli próbę kontroli drogowej samochodu na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierowca jednak nie zatrzymał i gwałtownie przyspieszył. Natychmiastowa współpraca z innymi patrolami skutkowała odnalezieniem przez policjantów drogówki szukanego auta.

Szybko się wyjaśniło dlaczego kierowca uciekał przed policjantami. Znaleziony w lesie samochód kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego pojazdu to blisko ćwierć miliona złotych. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania kierowcy, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Trafił on do policyjnego aresztu.

Zatrzymany odpowie teraz za kradzież z włamaniem i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Bolesławiec, asp. szt. A. Kublik-Rościszewska

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here