Skąd się biorą bohomazy na przystankach?

7
326

Na terenie naszej Gminy Lwówek Śląski powstało w ostatnich latach kilka nowych przystanków, które zostały wykonanych z piaskowca. Surowiec ten wydobywany jest w lokalnych kamieniołomach i stanowi naturalne bogactwo regionu, którym to możemy się chwalić.

Nowe przystanki zbudowano z myślą o poprawie funkcjonalności i komfortu podróżujących środkami komunikacji publicznej, a także niewątpliwie poprawie estetyki tych miejsc“. – czytamy na stronie lwóweckiego magistratu. Władze miasta, które stoją za tymi inwestycjami zauważają: “Klimat przystanków służy jednak często innym celom, a jakim przedstawiamy w galerii. Przystanek w Kotliskach nie jest jedynym przykładem takiej formy niszczenia mienia. Na przystankach pojawiają się również napisy zawierające wulgaryzmy i treści nieprzyzwoite. Gmina na zgłoszenie Straży Miejskiej usuwa je, lecz po krótkim czasie napisy wracają jak na przykład w Płóczkach Dolnych. Straż Miejska zbiera w tej sprawie informacje w celu ustalenia sprawców tych czynów” – czytamy na stronie lwóweckiego urzędu, który podaje również numery telefonów, na które można zgłaszać zaobserwowane przypadki wandalizmu.

Numery telefonów pod, które można zgłosić niszczenia mienia:
112, 997, 756467200 Policja
756477873, 794459600 Straż Miejska w Lwówku Śląskim
756477888 Urząd Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim

Od redakcji
Jesteśmy zdecydowanie przeciwni niszczeniu dobra wspólnego, za które zapłacił wprawdzie urząd, ale pieniędzmi publicznymi, z podatków wszystkich mieszkańców. Naprawy takich wątpliwej jakości dzieł sztuki dokonywane są również z publicznych pieniędzy, które można byłoby spożytkować w zupełnie inny sposób. Niemniej warto zwrócić również uwagę, iż przystanki są często swoistymi miejscami kultury, spotkań młodzieży, która „oderwana od sieci” szuka zajęcia. Warto zatem nie tylko straszyć kijem, ale znaleźć alternatywne zajęcia, których dziś jest jak na lekarstwo.

7 KOMENTARZE

    • Do:TAKIPAN
     Bez przesady, jakie wyscigi ? Jakie Niwnice ? Właśnie tak robią się plotki. Nic takiego się nie dzieje, ktoś pomalował ściany na przystanku, no i co ? Nie pierwszy raz i nie ostatni. Mają siedzieć i grać w LoL-a cały dzień?
     Inna sprawa z tymi co się szwendają po nocach, ale nie slychać i nie widać żeby z ich powodu były jakieś szkody, jeśli coś ci zrobili to powinieneś wyjaśnić to na policji albo z nimi. Chcesz sie czepiać ludzi za to że wychodza z domu po 20-tej to zostań policjantem i grzeb ludziom po kieszeniach.

 1. W poprzednich latach 30 lat temu to dostaliby pałą po tyłku z 2-3 razy i już by nie pomazali ale dziś rośnie pokolenie róbta co chceta, niech sobie w domu nad łóżkiem namalują graffiti lub samochód przyozdobią 😛

 2. Do taki pan. Jak tak bardzo wiesz wszystko to myślę ze jesteś jedną z tych osób co tak jeżdżą po nocach ścigają się na drodze gdzie jedno auto ledwo się mieści. Drzesz tego ryja po nocach na koloni az sarny się boją.

 3. Później mówią że w lasach nie ma saren, a biedne zwierzątka boją się wyjść, gdy TAKIPAN nie szczędzi gardła i musi obwieścić światu o swojej obecności.
  W nocy to się śpi a nie łazi po krzakach i gada do zwierząt .
  Jeśli ktos chce sie scigac, zapraszam na tor, albo nawet lepiej – na komputer, będzie mniej szkód, a jak tanio, bo TAKIPAN pewnie ma inne wydatki ☺.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here