Samochód Apple w naszym regionie

2
1306
zdjęcie nadesłane przez czytelnika - DZIĘKUJEMY

Charakterystyczne białe samochody Subaru z logo Apple Maps krążą po naszym regionie i robią zdjęcia. Te fotografie posłużą później do ulepszenia Map Apple.

 

Apple i Google to dwaj giganci cyfrowi, którzy mocno ze sobą rywalizują. W Polsce popularniejsze niż smartfony iPhone oraz mapy firmy Apple z pewnością są telefony z systemem Android (Google), jak i mapy GoogleMaps. Jednak gigant z Cupertino bardzo chciałaby to zmienić.

Jednym z działań podejmowanych przez Apple jest prowadzona aktualizacja map. „Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane. Dzięki temu nasze mapy są zawsze aktualne i mają wysoką jakość.” – tłumaczy Apple

Producent iPhone’ów prowadzi skanowanie dużej liczby miast i wsi w Polsce. Samochody Apple Maps pojawiły się też w naszym regionie. Dziś charakterystyczne białe samochody Subaru z logo Apple Maps i wystającą z dachu kamerą mogliśmy spotkać m.in. we Wleniu.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika – DZIĘKUJEMY

„Podczas przeprowadzania tych badań dokładamy wszelkich starań, aby chronić Twoją prywatność. Na przykład będziemy cenzurować twarze i tablice rejestracyjne na zdjęciach opublikowanych w funkcji Rozejrzyj się.” – zapewnia na swoich stronach amerykański gigant.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here